Tek Kablo İle İki Uydu Alıcısı Çalışır mı?

Her ne kadar telefon ve bilgisayarlar tarafından Televizyonun pabucu dama atıldıysa da,  günümüze neredeyse her evde birden fazla televizyon bulunuyor.

Bu durum yeni binalarda iki farklı anten kablosu çekilmişse pek sorun teşkil etmese de bazı yeni binalarda daire içine bir adet anten kablosu çekilmiş durumda. Oda anten kablosu dağıtımları yapılmış ancak ana sistemden bir adet anten kablosu çekilmiş ve siz 2 farklı televizyonu aynı anda izlemek istiyorsunuz.

İşte büyük sorun burada başlıyor!

Tek Kablo İle İki Uydu Alıcısı Çalışır mı?

Tek Kablo İle İki Uydu Alıcısı  Aynı Anda Çalışmaz.. Bu kadar net hanımlar beyler..

Tek bir anten kablosu ile iki yada daha fazla uydu alıcısı aynı anda çalışmaz. Sistem olarak çalışması mümkün değildir. Aynı band yayınındaki kanallar çalışabilir. Örnek Bir tarafta Star TV diğer tarafta DMAX gibi..

Hanım dizi izlerken bende haber kanalı izlemek istiyorum.. Aynı anda iki farklı uydu alıcısı kullanabilmek için ne yapmak gerekir?

Her uydu alıcısı için çanak anten yada uydu santralinden ayrı kablo çekilmesi gerekir. Tabi bunun için hanımdan izin almak lazım 🙂 Kırma, dökme işlemleri olabilir.

Daire içinde gelen anten kablosunu Splitter ile bölerek iki farklı uydu alıcısı kullanabilir miyim?

Aynı anda her iki uydu alıcısını da açarsanız iki tarafta da  bir çok kanal göstermez. Bir cihazı açtığınız da diğerini kapatmanız gerekir. Splitter sinyali az da olsa düşüreceği için kanallar da takılma donma yaşanabilir.

Daireme 1 adet anten kablosu geliyor. Ancak yeni kablo çekilmesi mümkün değil. Birden fazla televizyonum var ve aynı anda farklı uydu yayını izlemek istiyorum. Bir çözümü yok mu?

Tam da burada yerli bir firma ve yerli bir ürün devreye giriyor. Teknoline firmasının geliştirmiş olduğu, patentli olan bu sistemin çalışma prensibi şu şekilde;


Daireme 1 adet anten kablosu geliyor. Ancak yeni kablo çekilmesi mümkün değil. Birden fazla televizyonum var ve aynı anda farklı uydu yayını izlemek istiyorum. Yukarıdaki sistem en fazla 4 adet uydu alıcısı çalıştırabilir. Daha fazla sayıda uydu alıcısını aynı anda çalıştıracak bir sistem var mı?

Dilediğiniz bir uydudan 32 adet TP seçilerek ,programlama cihazı ile LNB‘ye yüklenir.

Uydu alıcılarında Üniversal LNB seçeneği ile ayarlanmış olan 32 Transponder tek kablo üzerinden cihazlara dağıtılır.

Tek polarize çalıştığı için cihazlarda bağımsız olarak kanallar izlenebilir.

İlave kablo çekilemeyen ve mevcut kablo yapısı kullanılması gereken konut, villa, apartman, yurt, okul vs yerler için mükemmel bir çözüm sunmaktadır.

İletişim için;

Whatsapp – GSM : 0532 448 28 78

Mail: info@atasehiruydu.com

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba Hakan Bey,

   Bir kablo ile birden fazla uydu alıcısı çalışır mı? sorusu oldukça yanlış bilinen bir konu olduğu için böyle bir yazı yazma gereği duyduk. Beğenmeniz bizi mutlu etti.

   Saygılarımla

 1. Canan diyor ki:

  Tek Kablo İle İki Uydu Alıcısı Çalışır mı yazınız gayet açıklayıcı olmuş. Merkezi uydu sistemi kurulumu da yapıyor musunuz? Yerimiz İstanbul Kadıköy’de

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

   İstanbul’un tüm semtlerine merkezi uydu sistemi kurulum, bakım ve onarım servis hizmeti vermekteyiz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz;

   05324482878 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

   Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Servis Çağır