Apartmanınız, Binanız yada siteniz için en uygun fiyatlı merkezi uydu sistemi Ataşehir Uydu ve Elektronik ’te.. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde taksit yapabildiğimiz gibi ayrıca kendi bünyemizde de taksitlendirme imkanı sunulmaktadır.

Hemen merkezi uydu sistemi kurulumu yaptırarak Sitenize, Apartmanınıza değer katın.. 

İletişim için 0532 448 28 78 numaralı telefonu arayabilir, info@atasehiruydu.com mail adresine mail gönderebilirsiniz.

İHTİYACINIZ OLAN MERKEZİ UYDU SİSTEMİ SEÇENEĞİNİ BULAMADINIZ MI?

MERKEZİ UYDU SİSTEMİ FİYAT TEKLİFİ OLUŞTURMAK İÇİN BURADAKİ SAYFADAN DAİRE SAYISI, ÇANAK ANTEN MARKASI, KABLO MARKASI SEÇİMİ YAPARAK TEKLİF İSTEYEBİLİRSİNİZ!

Merkezi Uydu Sistemleri Hakkında

Kalabalık yaşam yerlerine hitap eden site, apartman, okul gibi yerlerde, her apartman sakini, kullanıcı için ayrı bir anten sistemi kurulması, fazlaca görüntü kirliliğine neden olur ve antenlerin birbirlerini etkilemesi
yönünden sakınca oluşturmaktadır. Merkezi Uydu Sistemleri olmayan, birçok anten ekipmanı olan çatı ve bina yüzeyleri bir anten çöplüğü görünümünde olmakta ve hem binanızın hemde kentin güzelliğini bozmaktadır.

Merkezi Anten Sistemikurulmamış bir binada, antenlerin ve direklerin fazlaca olması, kiremitlerin kırılması, çatı yüzeyinin zarar görmesi olasılığını yükseltir ve çatıların akmasına neden olmaktadır.
Çanak antenlerin aynı bina, apartman çatısında fazlaca olması,hem tek tek bakımı zordur hem de çatıya sık sık çıkmayı gerektirecektir. Bunun yanında bireysel kurulan antenler merkezi antene göre daha masraflı olacağından, tek bir anten ile merkezi uydu sistemleri tesisatının kurulması daha uygun olur. Kurulacak merkezi uydu sistemi tesisatı tek bir uydu yada isteğe göre çok sayıda uydu için kurulum yapılabilir. Bu sayede merkezi uydu sistemleri kurulacak yerdeki her dairenin çok sayıda yayın izlemesi mümkün olacaktır.

Tüm bu etkenler göz önüne alınırsa, çatı ve bina yüzeylerindeki görüntü kirliliğinin kurtulunmuş olur hem de bireysel anten sistemine göre daha ekonomik olmasından dolayı bireysel uydu sistemleri yerine merkezi uydu sistemleri kullanılmaya başlanmıştır.

Merkezi Uydu Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Gerekli Ekipman:

Multiswitch Uydu Santral
Multiswitch Uydu Santrali, uydu antenlerinden alınan sinyalleri kullanıcılar arasında bağımsız
olarak paylaştıran dağıtım elemanıdır.

Ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde, çok sayıda kullanıcının ortak olarak bir merkezi uydu sisteminden yararlanabilmeleri için kullanılan yöntemlerden birisi multiswitch uydu santrali kullanarak uydu ara frekansı (IF) paylaşımı yapmaktır. Multiswitch ile uydu yayını alan bir kullanıcının, bireysel olarak uydu sistemi kullanıcının aldığı uydu sinyallerinin hepsini alabilmektedir.
Multiswitch Uydu Santrali üzerinde girişler ve çıkış sayılarına göre kaskad ve sonlu olmaktadır. 10×32 Multiswitch Uydu Santralinin üzerinde 10 adet girişi ve 32 adet çıkışı vardır. Bu multiswitch 3 adet çanak anten (2 uydu 1 digiturk) ve 1 adet normal TV anteninden veya anolog yayından gelen sinyali (UHF, VHF) alarak, 32 adet kullanıcının bağımsız olarak uydu yayını alabilmesini sağlar.


merkezi-uydu-sistemi-şema


Quadro LNB

Low Noise Block Converter yani LNB, düşük gürültülü blok dönüştürücü, uydudan gelen ve çanak antenin topladığı yüksek frekanslı mikrodalga uydu sinyalini güçlendirip alıcının işleyebileceği alt frekanslara dönüştüren ekipmandır. Quadro LNB çanak antenin ortasındaki kola takılır.

LNB’ler kullanıcı sayılarına göre çeşitleri vardır. 4 çıkışlı LNB’ler “Quad” ve “Quadro ” olmak üzere iki türdedir.
Quad LNB, bağımsız 4 adet uydu alıcısının tek bir çanak antenden yayın almasını sağlar.
Quadro LNB, her bir çıkışından Alt V, Alt H, Üst V, Üst H olmak üzere 4 farklı polariteyi aynı anda vermektedir. Her çıkışında sadece ait olduğu polarite bulunur. Merkezi sistemden dağıtım için kullanılır.
quadro-lnb-baglanti-semasi

Merkezi Uydu Sistemleri Fiyatları

Merkezi Uydu Sistemleri fiyatları, apartmanın daire sayısına, istenen uydu yönlerine, kablo tesisatına vs. göre değişiklik göstermektedir. En uygun fiyatlarla ve kaliteli olarak hizmet almak için lütfen bizi arayın..

İletişim: 0532 448 28 78
destek@atasehiruydu.com

Merkezi Uydu Sistemleri
Merkezi Uydu Sistemleri

Merkezi Uydu Sistemleri Arızaları

Merkezi Uydu Kurulumu
Merkezi uydu sistemi nasıl kurulur
Merkezi uydu sistemi nedir
Merkezi uydu sistemi ataşehir
Merkezi uydu sistemi kadıköy
Merkezi uydu sistemi arıza
Merkezi uydu kuran terler
Merkezi çanak anten
Merkezi çanak sistemi
Merkezi çanak kurulumu
Merkezi anten sistemi
Merkezi antem kurulumu
Merkezi anten nasıl kurulur
Merkezi uydu sistemi faydaları
Merkezi çanak anten nasıl kurulur
Merkezi uydu sistemleri istanbul
Merkezi Uydu Sistemleri Teknik Servis
Merkezi uydu sistemi fiyat al

Ataşehir Uydu & Elektronik

Kozyatağı Vergi Dairesi – 9640226612
Firma Sahibi : Şenol YILDIZ
Yetkili Kişi: Şenol YILDIZ
Tel : 0216 888 02 64
GSM / Whatsapp : 0532 448 28 78
Adres : Kayışdağı Mah. Uslu Cad. Ceylan Sok. No:35
Ataşehir/İSTANBUL
E-mail: info@atasehir.com
E-mail: atasehiruyduservisi@gmail.com
www.atasehir.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir