Uydu Arızaları ve Çözümleri

Uydu Arızaları ve Çözümleri

Uydu, digitürk, d-smart, tivibu. Kısacası çanak anten ile izlenen tüm platformların arızaları birbirine benzemektedir. Bu arızaların neden kaynaklandığını ve çözümlerini aşağıda belirtmeye çalıştık.
Lütfen yorum ve önerilerinizi esirgemeyin..

Telefon ile Teknik Destek Hizmetimiz Yoktur. Lütfen Telefon ile Arayarak Yardım Talep Etmeyiniz. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz. 

Önemli Not= 0216 888 02 64 – 0532 448 28 78 numaralı telefonları arayarak İstanbul Anadolu yakası teknik servis hizmeti talep edebilirsiniz.

Uydu Alıcısı Çalışmıyor!

 • Elektrik fişi, adaptör kontrol edilmeli.Yerinden çıkmışsa takılmalı. Elektrik fişi takıldıktan sonra cihazın ön ekranında harf, rakam yada ışık olmalıdır.(cihaz marka ve modele göre değişmektedir)
 • Uydu Alıcısı Fişe takılı olduğu halde cihazın ön panelinde bir hareket yok ise cihazı en yakın teknk servise götürmeniz gerekir. Uydu alıcısı arızaları ile ilgili sorunlarda bizden telefon yada mail yolu ile destek alabilirsiniz.

Uydu Kumandası Çalışmıyor!

  • Yüksek ihtimal pili bitmiş yada ters takılmış olabilir 🙂 Bu işin esprisi tabi ama gerçeklik payı oldukça yüksek.

Kumanda Pilleri değiştirdim ama hala uydu alıcısını kumanda edemiyorum.!
Uydu alıcısının kumandasından kanal değiştirme tuşlarına basılır.(Uydu alıcısı kapalı ise bu işlem işe yaramayacaktır. Uydu alıcısının Kapalı olması durumunda kumandadan açıp kapatma “kırmızı ve en üstte olur” tuşuna basılır.) Tuşlara her bastığınızda uydu alıcısının ön panelinde kanal sayılarının değişmesi gerekir. D-Smart ve Digitürk kumandalarının bazılarında akıllı kumanda özelliği bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken, D-Smart kumandalarında kumandaya her bastığınızda kumanda üzerinde “D-SMART” yazan tuşun ışığının yanması gerekir. “TV” ışığı yanıyorsa, “D-SMART” yazan tuşa basılarak yukarıdaki işlem tekrarlanır. Aynı şekilde “DİGİTURK” kumandasında akıllı kumanda özelliği varsa (siyah-gri renk kumanda) tuşlara bastığınızda ışığın “SAT” tuşu üzerinde yeşil renk yanması gerekir. Işık rengi kırmızı ve “TV” üzerinde ışık yanıyorsa “SAT” tuşuna basılarak yukarıda işlem tekrarlanır.

 • Tüm bu işlemlerden sonra hala kumandanız çalışmıyor ise bizden destek alabilirsiniz.

Uydu Alıcısı Çalışıyor Ama Görüntü Yok!

 • Bu durumda önce kablo bağlantıları kontrol edilir. Uydu alıcısının arkasındaki çıkışlar Scart, HDMI, DVI, COMPANENT vs. kablo bağlantısı yerinden çıkmış yada oynamış olabilir. Yerine tam olarak oturması gerekir. Aynı şekilde TV arkasındaki girişlerde kontrol edilmelidir. Girişlerde sorun yok ve hala görüntü alamıyorsanız TV kumandasından kaynak seçimi yapmanız gerekebilir. Kaynak listesi tuşu televizyonunuzun marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Kaynak tuşu genellikle “İNPUT, SOURCE, AV” yazmaktadır. Kaynak listesine girerek, cihaz hangi girişe bağlı ise o giriş seçilerek görüntü alınır.
 • Tüm bu işlemlerden sonra hala görüntü alamadıysanız bizden destek alabilirsiniz.

Ekran Bozuk CD Benzeri Takılma Ve Donma Oluyor!

 • Sinyal ile alakalı bir sorun. Başlıca sebepleri, çanak anten ayarsız, kablo bağlantıları yetersiz, uydu prizi arızalı, diseqc switch arızalı, uydu alıcısı tuner arızalı vs…
 • Daire içi kablo bağlantıları kontrol edilir. Sorun devam ediyorsa servis çağırmanız gerekir. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz

Kanal İsimleri Görülüyor Fakat “Sinyal Yok” Yazıyor!

 • Sinyal ile alakalı bir sorun. Başlıca sebepleri, çanak anten ayarsız, uydu prizi arızalı, diseqc switch arızalı, uydu alıcısı tuner arızalı, anten kablosu arızalı, LNB arızalı vs…
 • Daire içi kablo bağlantıları kontrol edilir. Uydu alıcısı fişten çıkakrılıp tekrar takılır. Sorun devam ediyorsa servis çağırmanız gerekir. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz

HD Cihaz Kullanıyorum ama Görüntü Çok Kötü!

 • Uydu alıcısının çözünürlük ayarları bozulmuş, HDMI kablosu kaltesiz olabilir. Çözünürlük ayarı 720P, 1080i, 1080p formatında olmalıdır. HDMI kablosu standart özellikte olabilir. Daha kaliteli bir kablo ile daha iyi bir görüntü alınabilir.
 • Çöznürlük ayarını yapamazsanız yada kaliteli bir HDMI kablo talep ederseniz bizden destek alabilirsiniz.

Görüntü Bazen Yeşil yada Kırmızı Oluyor!

 • Uydu alıcısı scart kablo ile bağlıysa, scart kablo yerinden oynamış yada bozuk olabilir. HDMI kablo ile bağlı ise, HDMI kablonuz bozuk yada TV ile uyumsuz demektir.
 • Kablo bağlantılarını düzelttiniz, değiştirdiniz ama sorun düzelmediyse bizden destek alabilirsiniz.

Bazı Kanallar Göstermiyor. Sinyal Yok Hatası Alıyorum!

 • Uydu alıcısının frekans listesi eski olabilir. Frekansların güncellenmesi gerekir. Aşağıdaki video da şebeke arama nasıl yapılır anlatılmıştır. İzleyerek manuel kanal yüklenmesi gerekir.
 • Sinyal seviyesinde azalma, kablo bağlantılarında sorun olabilir.
 • Kablo bağlantılarını düzelttiniz, değiştirdiniz, kanal yüklemesi yapamadınız! sorun devam ediyorsa bizden teknik servis talebinde bulunabilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasının tüm semtlerine servis hizmetimiz vardır.
  0216 888 02 64 numaralı telefonu arayarak servis yazdırabilirsiniz.

Anasayfaya gitmek için TIKLAYIN

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Digitürk kumandanız TV modunda olduğu için çalışmıyor. Kırmızı ışık yanan tuşa 1 defa basarak kumandayı SAT konumuna almanız gerekmektedir.

   • Emre diyor ki:

    Merhaba. Tüplü Tv ye alıdığımız uydu alıcısı bir aydır çalışıyordu. Fakat 4 gündür uydu alıcısı ışığı sadece yeşil yanıyor. Normalde tv kandığında kırmızı olması gerekiyordu. Şu an hiç bir kanal gözükmüyor. Problem nedir acaba ? Başka adaptör taktım fakat yeşil ışık yanmaya devam ediyor. Şimdideden teşekkürler cevabınız için

    • Ataşehir Uydu diyor ki:

     Merhaba,

     Televizyonunuzun scart girişinde sorun olabilir. Tavsiyem uydu alıcısını farklı bir televizyon da denemeniz.

     Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,
   Anten kablosunda kısa devre olduğu için bu hatayı almaktasınız. Digitürk kutusunun tuner girişinden de bu hatayı verebilir fakat çok düşük bir ihtimal. Kablo bağlantılarını kontrol etmeniz önerilir. Çözüm bulamazsanız lütfen biz ulaşın.

 1. Halil diyor ki:

  Merhaba. Televizyonu ilk açtığımda bazı kanallar hemen açılmakta, ama bazı kanallarda ise sinyal yok yazıyor. Sinyal yok yazan kanallar Yaklaşık 10 dakika sonra geliyor. Sorun uydu alıcıda mı yoksa çanak, lnb veya başka birşeyde mi.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba Halil Bey,
   Büyük olasılıkla LNB’nizde sorun var, değişmesi gerekir. Çok nadir de olsa bu hata uydu alıcısının bozulmasından da kaynaklı olabiliyor. Tavsiyem farklı bir uydu alıcısı ile deneme yapmanız. “Televizyonu ilk açtığımda bazı kanallar hemen açılmakta, ama bazı kanallarda ise sinyal yok yazıyor” Sorun bu cihazda da devam ederse LNB arızalıdır. Konu ile alakalı çözüm bulamazsanız Ataşehir Uydu Servisi iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

    • Ataşehir Uydu diyor ki:

     Merhaba

     Anten kablonuz da kısa devre olması yüksek ihtimal. Konnektör bağlantısını kontrol ederek tekrar deneyiniz.
     Saygılarımla

 2. Açıl Sezen diyor ki:

  Merhaba, benim uydum çalışıyor. Ancak kumanda ile bastığımda kanal değişmiyor. Farklı bir kumanda ile denedim, yine aynı şey. Yani pil ya da kumanda sorunu yok. Dolayısıyla kanal sabit kalmış durumda ve hiçbir şekilde değişmiyor. Sadece bir kanal izlenebiliyor. Kumandaya bastığımda alıcıda bunu algıladığına dair herhangi bir yanıp sönme de olmuyor. Ne yapmalıyım?

  • Ataşehir Uydu ve Elektronik diyor ki:

   Merhaba Açıl Sezen.
   *Öncelikle iki farklı kumanda denediğinizi belirtmişsiniz.Fakat yine de kumandaların çalışıp çalışmadığını anlayabilmek için, cep telefonunuzun kamerasını açarak kumandanızın göz kısmını kameraya tutarak tuşlara basmayı deneyebilirsiniz. Kamerada kumandanın ışığını görebilirseniz kumandanız da sorun yoktur… Bu işlemde ışık göremezseniz yeni kumanda almanız gerekir.
   *Cihazınızın ön panelinde kanal değiştirme P+ P-, ses açma V+ V- tuşları varsa buradan işlem yapmayı deneyebilirsiniz. Kanal değişiyor ve kumandanız da sorun yoksa uydu alıcınızın kumanda alıcı gözünde sorun var demektir. Uydu alıcınız minik ve harici kumanda gözlü ise kablosu yerinden çıkmış olabilir. Kontrol ediniz.
   *Yine uydu alıcınız çalışmıyorsa, uydu alıcınızı fişten çıkarıp 10 saniye bekledikten sonra tekrar fişe takın…
   Tüm bu işlemlerden sonra uydu alıcınız tepki vermiyorsa profesyonel destek almanız gerekir. Konu ile alakalı bizlerden yardım alabilirsiniz.

  • Nevzat yigit diyor ki:

   Merhaba pulsar uydu kullanıyorum sorunsuz çalışıyordu ama birden alan dışı yazmaya başladı televizyoncuya gittim radyoda kalmış dedi orda radyo tv geçiş tuşuna bastı düzeldi eve geldim kurdum yine aynı soru bir çözüm bulabilir seniz çok mutlu olurum

   • Ataşehir Uydu diyor ki:

    Merhaba

    Sorun yazılımsal olarak gözüküyor. Ürünün Yetkili Servisi varsa irtibata geçmenizi tavsiye ederim.

    Saygılarımla

 3. mustafa karakız diyor ki:

  Merhabalar ben nex nexstar mini black II uydu ve woon MARKA LCD kullanıcısyım. tv,yi 2011 ayının eylül ayında, uydu alıcısını ise 2015 yılının haizran ayında aldım. Benim problemim tv seyrederken uydu kendiliğinden gidiyor ve sinyal yok yazıyor bir saniye veya daha az bir vakitte kendiğinden geri geliyor. Bu problem daha önce merkezi uydu kullanıyorken başlamıştı, yeni taşındığım yerde ise merkez sistem olmaması nedeniyle Çanağı ve bağlantı kablosunu sıfır aldım eski lnb ise kullanmaktayım buna rağmen aynı sorun devam etti, TV yi, uydu alıcısını ve tüm ara kabloları ve fişleri yetkili servisine birlikte götürdüm, birinci götürdüğümde kontrol ettiğimiz de bir kere yaptı dediler biz de güncelleme yaptık artık yapmaz dediler, eve getirdim aynı sorun arttı bunuz üzere tv ile birlikte getir dediler, götürdüm , tv de görüntü ayarı yaptık dediler artık olmaz dediler, eve getirdim bir gün hiç yapmadı ikinci gün yine yapmaya başladı, tekrar götürdüm denedik bizim burada yapmadı herhangi bir sorun yok dediler. Uydu ustasının kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ilk tamirde 10 lira istemişti ondan sonra bir daha para istemedi, ama sorun hala devam etmektedir çözümü konusunda bana yardımcı olabilir misiniz . ben k.maraş merkez de oturmaktayım.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba Mustafa Bey,
   Bahsettiğiniz arıza bir çok sebepten olabilmektedir. LNB hariç tüm ekipmanları değiştirdiğinizi belirtmişsiniz. Tavsiyem LNB değiştirmek. Bunun dışında uydu alıcısı ile televizyon arasındaki bağlantıdan da kaynaklı olabilir. Öncelikle HDMI kabloyu değiştirip deneyin. Yine yaparsa HDMI girişi değiştirip deneyin. Sorun devam ederse son olarak Uydu Alıcısı ayar menüsünden HDMI Çözünürlüğü değiştirerek deneyebilirsiniz. Çözünürlük 1080İ yada 1080P modunda ise çzöünürliğü 720p moduna alıp deneyebilirsiniz.
   Umarım bu bilgiler yardımcı olur.
   Saygılarımla…

 4. Gürkan Güslü diyor ki:

  Merhabalar yeni aldığım hd uydu alıcı cihazımda tv izlerken 30 dk ile 6 saat farklı aralıklarla kanal değiştirmiş gibi ses ve görüntü aynı anda 5 sn gidip geliyor. Sinyal seviyesi ve kalitesi %96 televizyonda yeni defalarca kez servise göndermiş olmama rağmen sorunumu çözemedim sorun nerededir acaba ?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba Gürkan Bey
   Anlattığınıza göre uydu alıcınız da sorun yok. Anten tesisatınızda sorun var. Bu arıza bir çok neden den olabilir. Çanak anten yerinden oynuyor olabilir, çanak anten sinyal alımını engelleyecek bir nesne olabilir (Ağaç gibi) Kablo tesisatınızda sorun olabilir. Şu sebepten bu arızayı yapar dememiz yanlış olur. İstanbul’da iseniz servis yönlnedirebilirim. Değilseniz yakınınızda uydu servisi var ise çağırmanız ve detaylı kontrol ettirmeniz gerekir.

 5. uğur diyor ki:

  Merhaba. önceleri televizyonu açtığımda sinyal yok diyor, bazı kanallar 5-10 dk. bazıları 15-20 dk. sonra geliyordu. Artık sinyal hiç gelmiyor. Uydu alıcısını başka televizyonda denedim çalıştı. Anten kablosunu ölçdüm, sağlam. Evin diğer odalarında denedim yine sinyal yok. Acaba binanın bodrum katında bulunan multisivicdeki boşta olan yerleri bir denesem mi? yada ne tavsiye edersiniz.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Öncelikle sorunu yerinde tespit etmediğimiz için varsayım olarak yardımcı olmaya çalışıyorum. Uydu alıcısını başka bir yerde denediğinizi ve sorun olmadığınızı belirtiyorsunuz. Hatanın kablodan veya kablo bağlantısından olma ihtimali yüksek. Tavsiyem, kabloda ek bağlantı varsa kontrol etmeniz ve bağlantıları yenilemeniz. Eğer sonuç alamazsanız profesyonel bir yardım almanız daha doğru olacaktır. Saygılarımla.

 6. ali diyor ki:

  merhaba kolay gelsin ben dici türk kullanıyorum bazı kanallarda tv nin altında enlemesine yeşil bir cizgi oluyo nedir acaba teşekürler

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Kanalların bazılarında karelenme ve çizgiler çıkıyorsa çanak anten tesisatınız ile alakalı bir sorun var demektir. Ancak karelenme olmadan yeşil veya benzeri renk de çizgi oluyorsa Televizyonun ekran arızası olması muhtemel. Televizyonun garantisi var ise servisi aramanızda yarar var.
   Saygılarımla.

 7. Ahmet Ünal Arman diyor ki:

  Selam,4’lü LNB kullanıyorum.Cihazım Hiremco Chipbox ,menü ekranı normal ve gayet iyi görüntü veriyor.Fakat uydu yayınlarında cihazı açtıktan biraz sonra görüntü tüm kanallarda mozaikleşiyor ve ses bozuluyor.Diğer cihazlarımda sorun yok,çanak ve lnb ayarından olabilir diye düşünmüştüm.Cihazın scart çıkışını kullanıyorum, tv tüplü.Bilgi verirmisiniz.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Bu tip arızaların başlıca sebepleri, LNB çıkışı arızalı, anten kablosu arızalı yada bağlantısı düzgün değil, cihaz tüner girişi arızalı. Öncelikle sorunlu olan cihazı farklı bir oda da denemenizi tavsiye ederim. Orada da aynı hatayı alırsanız uydu tüner arızası var demektir. Garantisi var ise servise gönderiniz. Donma sorunu olmazsa bu defa anten tesisatına baktırmanız tavsiye edilir. Saygılarımla..

 8. Mehmet diyor ki:

  Iyi günler kolay gelsin uydu alıcısında LO yazmakta ve açılmıyor akşam hicbir sorun yoktu sabah kalktığımızda bu şekilde yazıyordu nedeni nedir acaba ?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Cihazın yazılımı ile alakalı bir sorun. Garantisi varsa servise göndermeniz tavsiye edilir. Saygılarımla.

 9. Ahmet diyor ki:

  Dekart uydu güç dugmesinden açıyorum sadece nokta kırmızı ışık oluyo ve gerisi gelmiyor nedeni nedir ne yapmam gerekiyo?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Kablo da kısa devre olabilir, uydu alıcısı besleme devresi-adaptör de sorun olabilir, kumanda çalışmamasına veya kumanda gözüne bağlı olarak cihaz açılmıyor olabilir. Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Uydu alıcısı besleme devresinde hata olabilir. Yakınınız da uydu işleri ile ilgilenen bir firma varsa cihazı götürmeniz ve orada test ettirmeniz önerilir. Saygılarımla.

 10. Hakan diyor ki:

  Merhaba sayın ustam

  Uydu cihazı bazen açılıyor,bazen açılmıyor…Bazen hemen açılıyor bazende defalarca fişini çekip geri takmamız gerekiyor,o şekilde açılıyor..Bu sorunun sebebi ne olabilir acaba ?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,
   Uydu alıcısı adaptör ile çalışıyorsa adaptörü değiştirip deneyebilirsiniz. Adaptörle çalışmıyor ise besleme devresinde sorun var demektir. Etrafınız da tv tamiri yapan bir firma varsa göstermeniz de yarar var.
   Saygılarımla.

 11. Hikmet Efrahim diyor ki:

  Kumanda’nın çalıştığını en kolay bir de bir tranzistör el radyosunu MW bandına çekerek – komandayı radyonun en yakınına getirin ve radyonun sesini a
  çın ve kumanda tuşlarına bastığınızda – radyodan *bip* gibi parazit sesler gelir ve bu kumandanın çalıştığını gösterir.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Sayın Hikmet Efrahim,
   Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Tabi bu bilginin uygulaması biraz zor olabilir. Malum, cep telefonundan sonra artık radyo kullanılmıyor gibi bir durum söz konusu. Daha pratik olarak cep telefonu kamerası açılarak ve kumanda ışığı kameraya gösterilerek, telefon ekranından kumanda ışık testi yapılabilir.

 12. ibrahim öztürk diyor ki:

  merhaba next ye 5000hd plus uydu alıcım 2. el almıştım 1 yıl kullandım birden görüntü gitti .anten girişyle oynayınca bazen geliyor sonra kanal değiştirirken dahi gidiyor seviye ve kalite 1 e düşüyor.neden yapabilir yardımcı olursanız sevinirim .saygılar

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,
   Sorunu anlatmanız dan yola çıkarsak, uydu alıcısı tuner girişinde veya kablo bağlantısın da sorun gözüküyor. Kablo bağlantınızı yenileyerek tekrar deneyin. Varsa farklı bir uydu alıcısı ile kablo testi yapın. Farklı uydu alıcısı ile aynı sorunu yaşarsanız kablo bağlantınız da sorun var demektir. Farklı bir uydu alıcısı ile denedikten sonra sorun düzelirse sorun uydu alıcısında demektir. Tabi burada verilen bilgilerin varsayım üzerine yapıldığını unutmayınız. Daha detaylı bir çözüm isterseniz varsa çevrenizdeki bir uydu servisinden destek almanız da fayda var.
   Saygılarımla

 13. Ayça diyor ki:

  Televizyonun alıcısında iki ışık yanması gerekirken ( yeşil ve kırmızı) yeşil yanmiyor ve ekranda no TV program yazıyor ve alıcının üstünde sayı yazması gerekirken çizgi çizgi oluyor sebebi nedir nasıl düzeltilebilir

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Yüksek ihtimalle Uydu alıcısı sıfırlanmış fabrika ayarına dönmüş olma ihtimali yüksek. Yeniden kurulum yapabilirsiniz. Düzelmezse yakınınızda bir uydu servisine göstermeniz tavsiye edilir. Saygılarımla

 14. Anıl diyor ki:

  Merhaba kolay gelsin goldmaster ranger plus+ uydu alıcısı kullanıyorum sabah televizyonu açmak istediğimizde kumanda çalışıyor alıcı gözü ışığı yanıyor çalışıyor ancak uydu alıcı çalışmıyor bundan 2 gün önce de aynı sorun ile karşılaştım fişi çıkarıp 10 dakika sonra taktığımda çalıştı ancak şimdi açılmıyor ne yapmam gerekiyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Saygılar

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Öncelikle cihaza uyumlu farklı bir adaptör ile deneme yapabilirsiniz. Çalışmazsa Goldmaster uydu servisine göndermeniz tavsiye edilir. Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Next uydu alıcısı UL hatası yazılımsal bir hatadan kaynaklı olması muhtemeldir. Yakınınızda uydu sistemleri konusunda bir firma varsa cihazı götürüp kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Saygilarimla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. “Üyeliğiniz bu kanalın bulunduğu paketi kapsamamaktadır” uyarısı alıyorsanız borcundan dolayı kapanmış demektir. “Sinyal seviyesinde azalma var, lütfen sinyal bağlantınızı kontrol edin” gibi bir uyarı alıyorsanız anten sisteminde bir sorun var demektir. İstanbul’da iseniz bizden teknik servis talebinde bulunabilirsiniz. Saygılarımla

 15. Fatma diyor ki:

  Benim nextstar hd kumandam da kilitlendi. Telefonumun kamerasına tuttum. Hiçbir tuşuna basmadığım halde sürekli ışık yandığını görüyorum. Kumandayı açtım temizledim ama yine çalışmıyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Kumandanızın bir tuşu takılı kaldığı için uydu alıcısını kumanda etmeyecektir. Takılı kalan tuşu bulup iptal ederseniz sorun düzelecektir. Saygılarımla

 16. Tuncay diyor ki:

  Merhaba merkezi uydu sistemimiz var uydu alıcılarımız sorunsuz çalışıyor fakat bir digitürk,tivibu gibi uydu alıcılarını taktığımızda tüm komşularımız için geçerli sinyal seviyesi yetersiz uyarısı alıp çalışmıyor sebebi ne olabilir.
  Selamlar…

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. İki anteninde “Digiturk, Tivibu – Türksat” profesyonel uydu bulucu ile ayar yapılması gerekir. Ayar yapıldıktan sonra sistem tekrar kontrol edilir. Sorun devam ediyorsa, kablo bağlantıları F konnektör bağlantıları düzeltilir. Uzman bir servisten destek almanızda fayda var. Bu konuda teknik servis hizmetimiz mevcuttur. Saygılarımla.
   0532 448 28 78 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz…

 17. Hasan Aydın ÖNCEL diyor ki:

  Merhaba.Kirada oturduğum dairede,tek çanaktan,ben ve karşı komşum 2 çıkışlı LNB ile tv yayınını alıyoruz.Eve taşındığımdan bu yana tv yayınlarında sorun yaşıyorum.1 gün önce izlediğim hd kanalları ertesi günü izleyemiyorum.Uydu detayına girdiğimde SNR:%0-99 arasında devamlı gidip geliyor ve sabitlenmiyor.( Yayınları izleyebildiğim günlerde SNR’nin %99 ve Kilitli yazan kutuda yeşil tık işareti mevcut ) AGC: %86 da sabit.BER: 0 olarak görünüyor.Şu anda analog uydu alıcısı ile yayınları alıyorum ancak onda da bazı kanallarda bazen çok kısa süreli görüntü dalgalanma yapıyor.Problem uydu alıcısında mı ? Uydu anteni,LNB veya kablolarda mı ? teşekkür ederim.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Öncelikle yerinde tespit yapmadan kesin olarak şu sebepten olur diyemeyiz. Ancak anlatmanız dan yola çıkarsak çanak anten yerinden oynuyor olabilir. Çanak anten L kolu paslanmış ve sabit durmuyor olabilir. Çanak anten F konnektör bağlantısı düzgün olmayabilir. Kablo ve F konnektör bağlantılarını kontrol edebilirsiniz. Sorun devam ederse uzman bir uydu servisinden destek alınız.
   Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Uydu alıcısı kumandası televizyonu kumanda ediyor olabilir. Tv kumanda alıcısı önüne kartona benzer bir cisim koyarak kumanda etmemesini sağlayarak deneme yapabilirsiniz. Düzelmez ise büyük ihtimalle uydu alıcısın da sorun var demektir.
   Saygılarımla.

 18. selahattin diyor ki:

  merhaba,
  çatıdaki çanağın ayarını yaptım. ayar cihazı sinyalleri tam gösteriyor. fakat eve giden kabloyu çanağa takınca evdeki cihazda sinyal yok yazıyor. ama çatıda ayar cihazını çanağa bağlayıp eve giden kabloyu da ayar cihazına bağlayınca evdeki cihaza sinyal geliyor televizyona görüntü geliyor. ayar cihazını çıkarınca sinyal yok yazıyor.
  sebebi ne olabilir. yardımcı olur musunuz.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Tam olarak teşhis koyabilmek için yerinde tespit etmek gerekir. Anten kablosunda yada sorun olma ihtimali yüksek. Kabloyu değiştirip deneyebilirsiniz.

   Saygılarımla

 19. Kazım Aktaş diyor ki:

  Merhaba ustam ben televizyonu açınca anten dönüyor yazısı geliyor ekran bir süre bekledikten sonra kanallar ekrana geliyor önceden böyle bir sorunumuz yoktu hemen kanallar gelirdi.Bu neden oluyor ustam ne yapmaliyim

 20. ali dündar diyor ki:

  Merhaba, uydu alıcısını açtığımda normal kanalı gösteriyor ama kısa süre sonra ekran donup bir süre sonra yeşil ekran geliyor. Açma/Kapatma tuşu dahil kumandada hiçbir tuş çalışmıyor. Sorunun kaynağı ne olabilir? Teşekkürler

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Uydu alıcısının adaptörü varsa değiştirip deneyebilirsiniz. Düzelmez ise yakınınıza bir uydu servisi varsa destek almanız tavsiye edilir.

   Saygılarımla

 21. Ömer Şenkal diyor ki:

  Merhaba
  Herz Hr 8100 HD Uydu alıcısı kullanıyorum.Transponder ların hepsini silmek istedim 208 adet vardı 100 adeti sildim fakat ekran gitti.5-10 dak. sadece ses geldi.( radyo kanalları olabilirmi ).Menüdahil hiçbirşeyi göremiyorum.Fakat kumanda ile kapatıp açabiliyorum o kadar.Bu arada bilgisayar ekranı olarak kullandığım ekranı televizyona dönüştüren bir arkadaşa yaptırtmıştım sistemi.
  İyi Çalışmalar

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Müzik benzeri bir ses duyuyorsanız radyo moduna geçmiş olabilir. Ancak radyo modunda olsa dahi kumandadan menü tuşuna bastığınızda ekranda menü seçeneğini görebiliyor olmanız gerekir. Tavsiyem uydu alıcısını farklı bir televizyonda denemeniz.

   Saygılarımla

 22. özcan diyor ki:

  Merhaba, Goldmaster explorer 4k ultra hd uydu alıcısı kullanıyoruz. bazen tv de sinyal yok yazıyor. sanki kumandadan kapanmış gibi, ama tv hdmı girişini aktif olarak görmüyor. başka bir kablo ile başka bir tv de denediğimizde de aynı şey oldu. bir iki gün öyle geçiyor sonra kendi kendine açılıyor ve sorunsuz kullanmaya başlıyoruz. bir süre sonra tekrar sinyal yok yazıyor ve kullanamıyoruz. Şuanda tv de sinyal yok yazıyor ve cihazda iki yeşil ışıktan sadece biri yanıyor. Problemin ne olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Uydu alıcısının TV uyum modunda HDMI çıkış ayarı vardır. HDMI çıkış ayarını “720p” yaparak deneyiniz.
   Saygılarımla

 23. Soykan diyor ki:

  Merhaba. Goldmaster uydu alıcısı kullanıyorum. Kumandadan hangi tuşa basarsam basayım hep 4 nolu kanalı açıyor (kapatma tuşu dahil bütün tuşları denedim, her seferinde 4 nolu kanalı açıyor). Sadece bir defasında başka kanalı açabildim, fakat yaklaşık 20 saniye sonra ben hiçbir tuşa basmadan yine 4 nolu kanala döndü. Kumandanın pilini değiştirdim, yine düzelmedi. Servise götürdüm, orada sorunsuz çalıştı. Fakat eve geldiğimde yine aynı sorun devam etti. Sorunun nedeni ne olabilir? Düzelmesi için ne yapmam gerekiyor?
  Teşekkür ederim. Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Servis teşhis koymamış ise arızayı görmeden bişey demek yanlış olur. Tavsiyem uydu kumandasını değiştirerek deneyiniz.
   Saygılarımla

 24. murat arslan diyor ki:

  micra marka 2 tane mini hd uydu alıcısı var.Bir tanesi önce dondu sonra aç kapa yaptım hdmı girişini işaretledim tekrar tv den markası yazdı (micra) ama mavi ekran geldi.Açılacak gibi oluyor ama açılmıyor.Dİğer uyduyu tv de denedim çalışıyor.Bozuk uydu öteki tvde de çalışmadı.Garanti var ama servis başka illerde.Problem neden kaynaklanıyor olabilir sizce

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Sorun uydu alıcısı içindeki Elektronik devrelerinden bazılarının düzgün çalışmamasından kaynaklanabilir. Ayrıca uydu alıcısının adaptörünü değiştirerek deneme yapabilirsiniz. Uydu alıcısının adaptörünü değiştirip sonuç almazsanız bir

    uydu servisi

   nden destek almanızı tavsiye ederim.

   Saygılarımla

 25. MEHMET diyor ki:

  merhaba benim uydumda next YE18000, sabah açtığımızda ON yazısı çıktı sadece ekranda. bazen yazı küçülüyor bazen büyüyor. sebebi ne olabilir acaba. şimdiden teşekkürler.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Yazılımsal bir hata olması muhtemel.. Ancak besleme devresindeki bir arızadan kaynaklı da olabilir. Tavsiyem yakında bir uydu servisi varsa cihazı götürerek test ettirmeniz.

   Saygılarımla

 26. Haktan diyor ki:

  Satfinder 4 cihazla çanagın yanında sağa sola ayar için çeviriyoruz sinyal 80-85 gösteriyor ama kalite çizgisi hiç oynamıyor 0 nedendir acaba

 27. ufuk diyor ki:

  merhaba sunny tv hd uydu alıcısıyla çalışıyor ama digitürk taktığım zaman görüntü alamıyorum ama digitürk başka tvde çalışıyor sunnye takınca çalışmıyor

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,

   Digitürk uydu alıcısı ile görüntü alamıyorsanız yüksek ihtimalle Digitürk uydu alıcısının görüntü ayarlarını değiştirmeniz gerekir. Öncelikle Görüntü alabildiğiniz bir televizyona Digitürk uydu alıcısını takarak Digitürk kumandası üzerinden Mavi renkli tuşa basarak görüntü formatını 720p olacak şekilde kaydediniz. Sonra tekrar görüntü alamadığınız televizyon ile deneme yapınız. Sorun devam ediyorsa televizyon yetkili servisi ile irtibata geçiniz.

   Saygılarımla

 28. Emre diyor ki:

  Merhabalar. Uydu cihazını kullanırken ilk birkaç saatten sonra zaman zaman ses tamamen gidiyor ama görüntüde sorun yok. Kanal değiştirince ses de tekrar geliyor. Sorun cihazdan mı kaynaklanıyor yoksa kablolardan mı? Ya da yazılımsal mıdır? Yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar..

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Bahsettiğiniz ses sorunu yazılım kaynaklı da olabilir cihazınızla alakalı da olabilir. Tavsiyem önce uydu alıcısını fabrika ayarına alarak deneme yapmanız. Sorun düzelmez ise yetkili servisi ile irtibata geçiniz.

   Saygılarımla

 29. Ahmet diyor ki:

  Merhaba bizim televizyonda hiç sorun yoktu dün gece çalışıyordu sabah telvixyonu açmaya çalıştığımızda uydunun ışığı çok sönük yanıyo ve sinyal yok diyo bunun nedeni nedir acaba ? Nasıl çözebiliriz?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Uydu alıcısının ışığı sönük yanıyorsa besleme adaptörünü değiştirerek denemenizi tavsiye ederim.

   Saygılarımla

   • İrfan diyor ki:

    Merhaba, Ben yaklaşık 4 yıldır starbox uydu alıcısı kullanıyorum.2 gündür uydum çalışmıyor.TV de sadece TRT Çocuk çalışıyor.kumanda gözü hep sarı renk adaptörü prizden çıkartınca sönüyor takınca yeniden sarı yanıyor.Kumandanin hiçbir tuşu çalışmıyor.Normalde uydu kapanınca sarı lamba kırmızı oluyor şuan hep sarıda.kumadanın pillerini değiştirdim çalışmadı kumandayı değiştirdim yine çalışmadı.Sorun nerde acaba

    • Ataşehir Uydu diyor ki:

     Merhaba,

     Adaptör yada besleme devresinde sorun olabilir. Kumandanız bozulmuş ta olabilir. Bir uyducu da kontrol ettirmeniz tavsiye edilir.

     Saygılarımla

 30. Funda diyor ki:

  Meraba, televizyon uydumuz farklı marka merkezi sisteme bağlıyız ve her tür kumandayla çalışıyordu birkaçgün önce kanalları değiştirirken 2de takılı kaldı siyah ekran oldu fişi çektim tvyi açtım kapadım ama hala gelmedi kanallar beyaz tv vardı sadece en son o da gitti şuan kumandayi görmüyor uydu telefon kamerasıyla sinyal testi de yaptım kumandam çalışıyor ekran mavi olmuş artik sinyal yok yazıp geri sayım yapıyor kapanıyor

 31. Mevlüt Yazar diyor ki:

  Merhabalar.!
  TV Santrallarinde tv’ye gelen anten kablosu direkt tv’yemi bağlanıyor yoksa arada uydu cihazımı var? Yani TV santralleri uydu alıcısızmı tv’ye bağlanıyor? Tşkler.! Kolay gelsin.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,

   Yeni nesil televizyonların genelinde uydu girişi vardır ve uydu santralinden gelen kabloyu bu girişe takarak uydu yayını izleyebilirsiniz. Bu giriş üzerinde genellikle “Sateliite”, “Sat in” benzeri yazı olmaktadır.

   Saygılarımla

 32. Emre diyor ki:

  Merhaba. Tüplü Tv ye alıdığımız uydu alıcısı bir aydır çalışıyordu. Fakat 4 gündür uydu alıcısı ışığı sadece yeşil yanıyor. Normalde tv kandığında kırmızı olması gerekiyordu. Şu an hiç bir kanal gözükmüyor. Problem nedir acaba ? Başka adaptör taktım fakat yeşil ışık yanmaya devam ediyor. Şimdideden teşekkürler cevabınız için

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,

   Televizyonunuzun scart girişinde sorun olabilir. Tavsiyem uydu alıcısını farklı bir televizyon da denemeniz.

   Saygılarımla

 33. Derman diyor ki:

  Merhaba next kanky uydu alıcısı 30 dakikada bir çözünürlüğü yeniliyor.
  Sanki kumandada tuşa basıp yeniliyormuş gibi oluyor. Sorun cihazda mı yoksa hdmi kablosu yada tv demi Teşekkürler

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba
   Sorun televizyonda, hdmi kablosunda, adaptörde yada cihazın çözünürlük ayarlarında olabilir. Cihazı kendi ekipmanları ile başka televizyonda deneyiniz. Sorun düzelirse televizyonunuz da sorun var demektir. Sorun devam ediyorsa hdmi kablo değiştirip deneyebilirsiniz. Son olarak cihazın menüsünden HDMI görüntü formatını 720p yaparak deneyiniz.

   Saygılarımla

 34. Serhat diyor ki:

  Merhaba evden çıktım sorun yoktu akşam geldiğimde kırmızı ışık yanıyor uydu alıcısında ama açılmıyor. Kumandadan açma tuşuna basıyorum ama hareketlenme yok pilide değiştim olmadı. Sorun nedir ?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba
   Bu sorun için bir çok sebep olabilir. Kumandanız bozulmuş olabilir, uydu alıcınız adaptörlü ise adaptör, değilse besleme devereinde sorun olabilir. Düşük ihtimalle anten kablosunda kısa devre varsa bu nedenden de yapabilir. Tavsiyem yakınınız da uydu sistemleri ile ilgilenen bir arkadaşımız varsa cihazı orada denemeniz.
   Saygılarımla

 35. Burak diyor ki:

  Sunny 14960 uydu alicisi kullaniyorum. Surekli kirmizi isik yaniyor. Yanip sonme yok. Surekli kirmizi.Kumandadan acinca yesile donmesi lazim. Donmuyor. Sorun nedir acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir