Uydu Arızaları ve Çözümleri

Uydu Arızaları ve Çözümleri

Uydu Sistemi, Digitürk, D-Smart, Tivibu.. Kısacası çanak anten ile izlenen tüm platformların arızaları birbirine benzemektedir. Bu arızaların neden kaynaklandığını ve çözümlerini aşağıda belirtmeye çalıştık.

Lütfen yorum ve önerilerinizi esirgemeyin..

uydu arıza

Telefon ile Teknik Destek Hizmetimiz Yoktur. Lütfen Telefon ile Arayarak Yardım Talep Etmeyiniz. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz. 

Önemli Not= 0532 448 28 78 numaralı telefonları arayarak İstanbul Anadolu yakası teknik servis hizmeti talep edebilirsiniz.Site yönetimlerine ve yöneticilerine özel, “Ücretsiz merkezi uydu sistemi  bakım ve onarım”  yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Uydu Alıcısı Çalışmıyor!

Elektrik fişi, adaptör kontrol edilmeli. Yerinden çıkmışsa takılmalı.

 • Elektrik fişi takıldıktan sonra cihazın ön ekranında harf, rakam yada ışık olmalıdır.(cihaz marka ve modele göre değişmektedir)
 • Uydu Alıcısı Fişe takılı olduğu halde cihazın ön panelinde bir hareket yok ise cihazı en yakın teknk servise götürmeniz gerekir. Uydu alıcısı arızaları ile ilgili sorunlarda bizden telefon yada mail yolu ile destek alabilirsiniz.

Uydu Kumandası Çalışmıyor!

  • Yüksek ihtimal pili bitmiş yada ters takılmış olabilir 🙂 Bu işin esprisi tabi ama gerçeklik payı oldukça yüksek.

Önemli Not= 0532 448 28 78 numaralı telefonları arayarak İstanbul Anadolu yakası teknik servis hizmeti talep edebilirsiniz

Kumanda Pilleri değiştirdim ama hala uydu alıcısını kumanda edemiyorum.!

 • Uydu alıcısının kumandasından kanal değiştirme tuşlarına basılır.(Uydu alıcısı kapalı ise bu işlem işe yaramayacaktır. Uydu alıcısının Kapalı olması durumunda kumandadan açıp kapatma “kırmızı ve en üstte olur” tuşuna basılır.)
 • Tuşlara her bastığınızda uydu alıcısının ön panelinde kanal sayılarının değişmesi gerekir. D-Smart ve Digitürk kumandalarının bazılarında akıllı kumanda özelliği bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken, D-Smart kumandalarında kumandaya her bastığınızda kumanda üzerinde “D-SMART” yazan tuşun ışığının yanması gerekir. “TV” ışığı yanıyorsa, “D-SMART” yazan tuşa basılarak yukarıdaki işlem tekrarlanır.
 • Aynı şekilde “DİGİTURK” kumandasında akıllı kumanda özelliği varsa (siyah-gri renk kumanda) tuşlara bastığınızda ışığın “SAT” tuşu üzerinde yeşil renk yanması gerekir. Işık rengi kırmızı ve “TV” üzerinde ışık yanıyorsa “SAT” tuşuna basılarak yukarıda işlem tekrarlanır.
 • Tüm bu işlemlerden sonra hala kumandanız çalışmıyor ise bizden destek alabilirsiniz.

Uydu Alıcısı Çalışıyor Ama Görüntü Yok!

Bu durumda önce kablo bağlantıları kontrol edilir.

 • Uydu alıcısının arkasındaki çıkışlar Scart, HDMI, DVI, COMPANENT vs. kablo bağlantısı yerinden çıkmış yada oynamış olabilir. Yerine tam olarak oturması gerekir. Aynı şekilde TV arkasındaki girişlerde kontrol edilmelidir. Girişlerde sorun yok ve hala görüntü alamıyorsanız TV kumandasından kaynak seçimi yapmanız gerekebilir. Kaynak listesi tuşu televizyonunuzun marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Kaynak tuşu genellikle “İNPUT, SOURCE, AV” yazmaktadır. Kaynak listesine girerek, cihaz hangi girişe bağlı ise o giriş seçilerek görüntü alınır.
 • Tüm bu işlemlerden sonra hala görüntü alamadıysanız bizden destek alabilirsiniz.

TKS Tek kablo ile uydu yayını

Ekran Bozuk CD Benzeri Takılma Ve Donma Oluyor!

Sinyal ile alakalı bir sorun.

 • Başlıca sebepleri, çanak anten ayarsız, kablo bağlantıları yetersiz, uydu prizi arızalı, diseqc switch arızalı, uydu alıcısı tuner arızalı vs…
 • Daire içi kablo bağlantıları kontrol edilir. Sorun devam ediyorsa servis çağırmanız gerekir. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz

Önemli Not= 0532 448 28 78 numaralı telefonları arayarak İstanbul Anadolu yakası teknik servis hizmeti talep edebilirsiniz

Kanal İsimleri Görülüyor Fakat “Sinyal Yok” Yazıyor!

Sinyal ile alakalı bir sorun.

 • Başlıca sebepleri, çanak anten ayarsız, uydu prizi arızalı, diseqc switch arızalı, uydu alıcısı tuner arızalı, anten kablosu arızalı, LNB arızalı vs…
 • Daire içi kablo bağlantıları kontrol edilir. Uydu alıcısı fişten çıkakrılıp tekrar takılır. Sorun devam ediyorsa servis çağırmanız gerekir. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz

HD Cihaz Kullanıyorum ama Görüntü Çok Kötü!

Uydu alıcısının çözünürlük ayarları bozulmuş, HDMI kablosu kalitesiz olabilir.

 • Çözünürlük ayarı 720P, 1080i, 1080p formatında olmalıdır. HDMI kablosu standart özellikte olabilir. Daha kaliteli bir kablo ile daha iyi bir görüntü alınabilir.
 • Çöznürlük ayarını yapamazsanız yada kaliteli bir HDMI kablo talep ederseniz bizden destek alabilirsiniz.

Önemli Not= 0532 448 28 78 numaralı telefonları arayarak İstanbul Anadolu yakası teknik servis hizmeti talep edebilirsiniz

Görüntü Bazen Yeşil yada Kırmızı Oluyor!

  • Uydu alıcısı scart kablo ile bağlıysa, scart kablo yerinden oynamış yada bozuk olabilir.

  • HDMI kablo ile bağlı ise, HDMI kablonuz bozuk yada TV ile uyumsuz demektir.
  • Kablo bağlantılarını düzelttiniz, değiştirdiniz ama sorun düzelmediyse bizden destek alabilirsiniz.
  • Bazı Kanallar Göstermiyor. Sinyal Yok Hatası Alıyorum!

   • Uydu alıcısının frekans listesi eski olabilir. Frekansların güncellenmesi gerekir. Aşağıdaki video da şebeke arama nasıl yapılır anlatılmıştır. İzleyerek manuel kanal yüklenmesi gerekir.
   • Sinyal seviyesinde azalma, kablo bağlantılarında sorun olabilir.
   • Kablo bağlantılarını düzelttiniz, değiştirdiniz, kanal yüklemesi yapamadınız! sorun devam ediyorsa bizden teknik servis talebinde bulunabilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasının tüm semtlerine servis hizmetimiz vardır.
    numaralı telefonu arayarak servis yazdırabilirsiniz.

   Anasayfaya gitmek için

   TIKLAYIN

Önemli Not= 0532 448 28 78 numaralı telefonları arayarak İstanbul Anadolu yakası teknik servis hizmeti talep edebilirsiniz

 

TKS – Tek Kablo İle Uydu Dağıtım sistemi ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 1. Gözde diyor ki:

  Merhaba
  Next Minix HD Fta uydu cihazında krt ve tv100ün olduğu frekanstaki bütün kanallar bozuk cd gibi takılıyor diğer frekanstaki kanallarda herhangi bir sorun yok cihaz yazılımı güncel bu ilginç sorunu nasıl aşabilirim?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   TV 100, KRT TV 12729 V 30000 Frekansından yayın yapmaktadır. “Görüntü Bozuk CD gibi takılıyor, görüntüde donmalar oluyor” gibi sorunlar kablo bağlantısındaki hatalar, çanak antenin ince ayarının olmaması, ekipman arızaları (LNB, Adaptör, Multiswitch gibi) ile oluşmaktadır. Uydu servisi çağırarak sisteminize baktırmanızı tavsiye ederim.

   Saygılarımla

 2. mete diyor ki:

  Hocam merhaba bende GoldMaster uydu alıcısı var uyduyu açınca bi süre sonra donuyor ekran siyah oluyor bazen de görüntü donup kalıyor uydunun üstünde de 3 veya 0 sayısı yazıyor öyle kalıyor tuşlar işlemiyor fişi çıkartıp takınca düzeliyor sonra tekrar aynı hatayı veriyor. Bazen de kendi kendini kapatıp tekrar açıyor. Sorun nedir? Teşekkür ederim.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Uydu alıcısı adaptörlü model ise uydu alıcısının adaptörünü değiştirerek deneyiniz.

   Uydu alıcısı adaptörlü değil ise tamire göndermeni gerekir.

   Saygılarımla

 3. cihan yaldız diyor ki:

  kolay gelsin iyi çalışmalar benim next kanky marka cihazım var görüntü ayarlarını 1080 yapınca kanallar gidip geliyor yani ekran siyah oluyor geri geliyor

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   1080p görüntü formatında görüntü gitmesi, televizyonunuzun bu formatı desteklemediğinden dolayı olmaktadır. Bu sorun genellikle eski televizyonlarda meydana gelmektedir. 720p formatında izlemenizi tavsiye ederim. Görüntü kalitesinde Çok fark olmayacaktır.

   Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   İşlemci, ram, yada yazılımsal bir sorun gibi gözüküyor. Yetkili servisine danışmanızı tavsiye ederim. Saygılarımla

 4. Necati Güngör diyor ki:

  bende magbox ethernet uydu cihazı var.Fakat 3 gündür hdmi kablo tv’ye görüntü aktarmıyor.Daha doğrusu hdmi kablo tv’de görünmüyor.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba
   “Televizyon HDMI görmüyor hatası” uydu alıcısı, hdmi kablo, televizyon kaynaklı olabilmektedir. Bu hatanın hangisinde olduğunu anlamak için,
   * Televizyon da farklı bir cihaz deneyin. DVD player, uydu alıcısı, laptop, DVR gibi
   * HDMI kabloyu değiştirerek deneyin
   * Uydu alıcısını farklı bir televizyonda deneyin

   Yukarıdakileri uygularsanız sorunun hangisinde olduğunu bulabilirsiniz.

   Saygılarıma

   • cihan diyor ki:

    Kolay gelsin iyi çalışmalar next kanky hd uydu cihazım 1080p ye ayarlayınca görüntü gidip geliyor sorun neden olabilir

    • Ataşehir Uydu diyor ki:

     Merhaba

     1080p görüntü formatında görüntü gitmesi, televizyonunuzun bu formatı desteklemediğinden dolayı olmaktadır. Bu sorun genellikle eski televizyonlarda meydana gelmektedir. 720p formatında izlemenizi tavsiye ederim. Görüntü kalitesinde Çok fark olmayacaktır.

     Saygılarımla

 5. Bekir diyor ki:

  Kardeşim bizim tv normal çalışıyor bir saat sonra görüntü var ama titremeli bir şekilde çalışıyor görüntü normal ama görüntünün içi titriyor neden olabilir

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Anlattığınızdan görüntüde mozaiklenme olduğunu anlıyorum. Servis çağırarak Anten sistemine baktırmanızı tavsiye ederim.
   Saygılarımla

 6. Fatih diyor ki:

  Selamlar,benim iki cihazım var her iki cihazı direk çanağa bağladigimda Astra ve Türksat in bütün kanallarını buluyorum,fakat dayzek e bağlantı yaptığımda hiç kanalda, frekans da bulamıyorum.3adet dayzek değiştim yinede bağladigimda Kanal bulamıyorum dayzek bağlantılarını 1_2veya3_4veya1_3-2_4gibi denemelerde yapıyorum kanal gelmiyor sinyal bulamıyorum .fakat dediğim gibi Türksat i direk bağlarsam aynı cihaza,bütün kanallar bulunuyor,veya Astra yi baglarsam bütün kanalları buluyorum 4lü dayzek baglarsam hiç biri yok oluyor.kablo eve ve TV ye çok yakın çanak 6 metrede her iki canakda aynı mesafede sabit bana Özel ve sabit ,yön ve sinyal olduğundan çanağın ayarını bozmuyorum sadece cihazı tek kabloya düşürmek istediğimde sorun oluyor.iki kablayu direk cihaza tek tek baglarsam sorun yok,fakat her seferinde cihazdan kablo Bağlantı soketlerini değişmem gerekiyor,ben bunu dayzek le tek kabloyla eve cihaza gelmesini istiyorum ,problem LNB demi cihazdami anlamadım.diger farklı bir cihaz takıyorum aynı sorunlar ondada var ondada tek direk bağlantı karda sorun yok çift baglarsam kanalda frekans da yok bulamıyorum tavsiye bize ne olabilir teşekkürler

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Bahsettiğiniz “diseqc bağlantısı yapınca sinyal alamama” sorununun bir kaç nedeni olabilir;

   1- Çanak anten de sinyal seviyesi düşük ise bahsettiğiniz sorun ortaya çıkabilir. Diseqc sinyali az da olsa düşürdüğü için böyle bir sorun oluşabilir.

   2- Anten kablosu arızalı olabilir. Çanak antenden diseqc switche bağlanan kablolar da sıvı teması yada kırılma olabilir. Yine diseqc switch ile uydu alıcısı arasındaki kablo da kırık yada sıvı teması olabilir. Bu sebepten sinyal alamıyor olabilirsiniz.

   3- LNB arızalı. Her iki LNB de arızalı olması düşük bir ihtimal ancak yine de LNB kontrol edilmesi gerekir.

   Size tavsiyem bir uydu servisi çağırarak uydu bulucu cihaz ile arıza tespiti yaparak sorunu çözmektir. İstanbul Anadolu yakası uydu servis hizmetimiz vardır. Bize 0532 448 28 78 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımla

   • Fatih diyor ki:

    Teşekkürler kablo ve soket uçları ni tekrar söküp uçları tekrar açıp bağlayacagim belki şase veya LNB Su almış olabilir ama direk bağlantı yaptığımda her iki çanak da LNB dende sinyal ve Kanal buluyorum,yinede teşekkürler dönüş yaptığınız için

 7. Erdem Anıl diyor ki:

  Merhaba. Kumanda ile kanal değiştiremiyorum daha doğrusu hiçbir şey yapamıyorum. Uydu alıcısının sinyal alıcısının kablosunu çıkarıp takınca bir saniyeliğine çalışıyor sonra tekrar kumanda etki etmiyor. Marka Next nextstar.

 8. Haluk Emre AKSOY diyor ki:

  Merhabalar, evimde sinyal alma sorunu yaşıyorum. Altyapı şöyle Türksat ve Digiturk 2 uydu Disecq A şeklinde 60 daireye dağılıyor. Sinyal dağıtıcı cihaz üzerinden evime gelen kabloların sağlıklı olduğuna eminim çünkü kabloyu takıp çıkarınca bazen sinyal geliyor. Ama şu an sinyal alamıyorum. Sinyal dağıtım yapan cihaz üzerinde sağlam olduğundan Emin olduğum portlarda evime gelen kabloyu taktım ama yine sonuç değişmedi. Sitenin diğer sakinleri hiç sorun yaşamıyorlar. Evime giren kablodan Salondaki uca kadar kablo sağlığında da sorun yok daha önce izleyebiliyordum. Televizyonda yada televizyonun dahili uydu alıcısında da sorun yok, dediğim gibi izleyebiliyordum. Sorunun kaynağını bulamadım. Bu tarz bir sorunla daha önce karşılaştıysanız desteğinizi rica ederim.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba Haluk Emre AKSOY,

   Öncelikle Multiswtch portunu değiştirmiş olmanız mantıklı bir hareket tebrik ederim.. Soruna gelince, sorununuz büyük ihtimale ile anten kablo bağlantısı yada TV uydu alıcısından kaynaklanıyor.

   Televizyon dahili uydu alıcısında sorun olmadığını belirmişsiniz. Başka yerde televizyonun uydu alıcısını test ettiğinizi varsayarak, kablo yada kablo bağlantısında hata gözüküyor. Anten Kablosu arızasının olmadığına da eminseniz geriye kablo bağlantısı kalıyor.

   Multiswitch’ten gelen kablo önce anten prizine giriş yapıyorsa anten prizini iptal ederek, F Konnektör ve F ara ile bağlantı yaparak deneyiniz. Sonuç büyük ihtimalle düzelecektir. Ancak düzelmez ise bu defa, Multiswitch üzerinde bağlı olan kablonuz da dahil olmak üzere F konnektör bağlantılarını yeniden yapınız.

   Not: Anten bağlantısı kısa devre; anten kablosu içindeki bakır kısım ile ince telli saçaklı kısım birbirine temas emesi durumunda oluşmaktadır.

   Bağlantıları yaparken kısa devre olmamasına dikkat ediniz ve F konnektörleri eliniz ile iyice sıkınız. Sorununuz düzelecektir. Bunları yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa profesyonel bir destek almanızda fayda var.

   Saygılarımla

 9. hakan diyor ki:

  merhabalar..next mini kanky sd uydu alıcım.var çoktandır kullanmıyordum.köydekı televizyona taktım. uydu alıcısı na elektrik geliyor. benım sorunum uydu alıcısının kablolu mini gözü sürekli kırmızı yanıyor ve tvde görüntü yok.. kumanda ile açma kapamaya falan basıyorum yeşile dönmüyor… gözün cihaz girişinide kontrol ettim İR de takılı..kumandayı telefon kamerası ile test ettim kumandada sıkıntı yok ışık veriyor.. adaptörüde degiştim yine aynı.kırmızı sabit yanıyor yeşile dönüp cihazı açmıyor. aceba sorun nedir…

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Uydu alıcısı açılıyor ancak görüntü gelmiyor da olabilir. Televizyondan Scart seçimi yaparak deneyebilirsiniz. Bir ihtimal de. Uydu alıcısı Scart girişe tam oturmamış yada giriş sorunlu olabilir. İmkanınız varsa uydu alıcısını başka TV de, farklı TV de uydu alıcısını denemenizi tavsiye ederim.

   Saygılarımla

   Saygılarımla

 10. Kadir diyor ki:

  İyi akşamlar çanak yeni taktırdım elenbiyi yeni aldım lakin sıkıntım televizyonu açıyorum 10 15 dk yayın çok iyi lakin 10 15 dk sonra yayın donmaya ve sinyal yok demeye başlıyor kabloyuda bugün değiştirdim yine aynısı oldu ne yapmam gerekir teşekkürler

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Bütün sistemi yeni değiştirdiğinize göre uydu alıcınız da sorun var gözüküyor. İmkanınız varsa farklı bir uydu alıcısı takarak deneme yapabilirsiniz.

   Saygılarımla

 11. Güngör KOÇAK diyor ki:

  Merabalar 1 hafta önce Next 2023 yeni kasa uydu aldım youtube calışmadığı için yeni yazılım mavi menüye geçiş güncellemesi yaptım kurulum basarıyla tamamlandı açılıyor dedi ama ekranda NEXT yazısı takılı kaldı kilitlendi açılmıyor.Ne yapabilirim?

 12. Hüseyin ekinci diyor ki:

  İyi günler benim sunny tv var uydu alıcısı gözükmüyor bir kanalda sabitlenmiş sadece menü ve ses tuşları çalışıyor ve sadece PC ve hdm seçeceği var nedeni ne acaba

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Sunny TV de Uydu alıcısı seçeneği yoksa aynı zamanda HDMI seçeneği de yoktur. Menüde Uydu ve HDMI gözükmemesi, televizyona takılı olan uydu modülünün arızalanması yada yerinden çıkması ile oluşmaktadır. Televizyonun arkasındaki uydu ve HDMI modülünü söküp yeniden takmayı deneyiniz.

   Saygılarımla

 13. Selim diyor ki:

  Merhaba,
  7 yil kadar salonda izlediğim tv, dün mutfaga kurdugum tv den sonra sinyal almiyor.
  Özetlemek gerekirse;
  Catidaki bos lnb girisinden mutfaga kablo cektim. Uydu alicisina bagladim ve monitoru televizyon yaptim.
  Bugun farkettim ki monitorun enerji kablosunu cikarttigimda, salondaki televizyonumda sinyal yok hatasi aliyorum. Mutfaga gidip, tekrar monitorun enerji kablosunu taktigimda salondaki televizyona sinyal geliyor. Bu sacmaligin sebebi nedir Allah aşkina.
  Tesekkurler

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Anlattiginiza göre LNB arızalı yada yeni uydu alıcısını taktıktan sonra arızalandı. Anten kablosunda kısa devre varmı once onu kontrol etmenizi tavsiye ederim. Düzelmez ise yeni çektiğiniz anten kablosunu lNB den çıkararak tekrar deneyebilirsiniz. Aslında tam tanı koyabimek için detaylı sinyal ölçümü yapmak gerekir. Yukarıda bahsettiğim işlemlerden sonuç alamazsınız uydu servisinden destek almanızı tavsiye ederim.

   Saygılarımla

 14. Cansel diyor ki:

  Merhaba uzun zamandır kullanmadığım tv ve uydu alıcısını kurdum. Kanal arama yaptığımda sadece trt ve kâbe kanallarını buluyordu dün bi uydu işleriyle uğraşan servise götürdüm taktı arama yapmaya başladı kanalların çıktığını gördüm atv fox vs eski model bi makine olduğu için uzun sürer 20 25 dk sürer dedi bende markete gidicem dönerken alırım dedim döndüğümde makine dondu dedi fişi çıkardım taktım ama açılmıyor dedi bende eve gelince taktım aynı tv tüplü açıyorum ciazın ışığı direk yeşil yanıyor 4 sayı yerinde çizgi ler var ekranda botech yazısı var açılmıyor. Sayfanızdaki soruların bi çoğunu okudum ama böylesine denk gelmedim şimdiden teşekkür eder hayırlı günler iyi bereketli çalışmalar dilerim.

 15. Şener diyor ki:

  Merhaba , manual arama yapmamiza rağmen HD kanallar yok , hatta normal kanallarda gidiyo bazen , apartman sistemi komple yenilendi canaktan santrale kadar ..

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Sistem de sorun yoksa kablo bağlantınız yada cihazınız da sorun var demektir. İmkanınız varsa farklı bir uydu alıcısı takarak deneme yapabilirsiniz.

   Saygılarımla

  • Engin diyor ki:

   İyi günler bir kaç gün önce sinyal kablosu çıkmıştı be ben geri taktım sinyal geliyor aynı saniylerde gene gidiyor her denememde böyle oluyor sinyal geliyor ve gidiyor bunun sebebine acba

   • Ataşehir Uydu diyor ki:

    Merhaba

    Anten kablosunun konnektör takılan ucu tam oturmuyor, şase temas etmiyor yada kısa devre sorunu olabilir. Servis çağırıp sisteme ve kablo bağlantılarına baktırmanızı tavsiye ederim.

    Saygılarımla

    • Mehmet Özkan diyor ki:

     Merhabalar
     Next kanky dijital uydu alıcısının analog av bağlantı yuvasına RC kablo ile TV’nin sarı kırmızı ve beyaz yuvalarına erkek jak ile bağlantı yaptım fakat görüntü alamadım. Seg marka TV’nin Source tuşunda tv,ext,fav, hdmi,ypbr,pc-vega seçenekleri var. Hiçbirinde görüntü alamıyorum. Sorun ve çözüm ne olabilir? Teşekkürler

     • Ataşehir Uydu diyor ki:

      Merhaba

      Görüntü almak için Kullandığınız RCA kablo uyumsuzluğundan dolayı olabilir. İnternette “Next RCA Kablo” olarak internette aratırsanız bulabilirsiniz.

      Saygılarımla

 16. ŞENOL diyor ki:

  merhaba..kolay gelsin..goldmaster pvr 74900 uydum var.. TELEVİZYON VE UYDUNUN FİŞİNİ ÇEKTİM..SABAH UYDU HİÇ YANIT VERMEDİ..ÇALIŞMADI..NE OLMUŞ OLABİLİR..TAMİR Mİ..DEĞİŞTİREYİM Mİ SİZCE…

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Bahsettiğiniz cihazın yetkili servisi olmadığımız için arıza kodlarının ne anlama geldiğini bilemiyoruz. Varsa yetkili servisini aramanız gerekir.

   Saygılarımla

 17. Kübra diyor ki:

  Merhaba ben maxlevel uydu gözü kullanıyorum bi anda görüntü gitti ama kırmızı ışık yanıyor kumandayı kontrol ettim çalışıyor sıkıntı nedir sizce

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba
   Görüntünün gitme sebebi;

   • Uydu Alıcısı HDMI kablo ile bağlıysa kablo çıkmış yada zarar görmüş olabilir.
   • Aynı şekilde scart kablo ile bağlıysa yerinden çıkmış yada zarar görmüş olabilir.
   • Kumanda gözü tam temas etmiyor olabilir söküp yeniden takarak deneyebilirsiniz.
   • Kumandanız arızalı olabilir.
   • Uydu alıcınız arızalı olabilir
   • Televizyonunuz arızalı olabilir.

   Yakınınız da uydu sistemleri ile alakalı çalışsan bir firma varsa uydu alıcısını tüm ekipmanları ile beraber götürüp test ettirmeniz tavsiye edilir.

   Saygılarımla

 18. Veli Göktaş diyor ki:

  Merhaba kolay gelsin benim kullandığım cihaz rose cryistal hd uydu alıcısı evde az önce televizyon izlerken cihazın göz ışığı kırmızı olarak sürekli yanıp yanıp sönmeye başladı kabloları filan çıkartıp tekrar taktım kumanda gözü de görmüyor gibi sizce sıkıntı nedir. Şimdiden vereceğiniz cevap için çok teşekkür ederim hayırlı akşamlar dilerim.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Cihazınız adaptörlü ise büyük ihtimalle adaptör bozulmuş olabilir. Adaptörsüz bir cihaz ise besleme devresinde sorun olması muhtemeldir.

   TV tamircisi yada uydu sistemleri ile alakalı bir firmaya götürüp baktırmanız yada bir uydu servisi çağımanız tavsiye edilir.

   Saygılarımla.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba
   Next 2000 “NOCH” kanal yok anlamına gelir. Otomatik arama, manuel arama yada varsa TKGS kurulumu yaparsanız büyük ihtimalle düzelecektir.

   Saygılarımla.

 19. ALİ KÖKCÜ diyor ki:

  İYİ GÜNLER HAYIRLI İŞLER DİLERİM SİTENİZ GAYET GÜZEL BİLGİLENDİRMELERLE OLUŞMUŞ İLGİMİ ÇEKİNCE YAZAYIM DEDİM BEN MUĞLADAN YAZIYORUM MALESEF BİZİM BURDA BU KONULARDA BİLGİ KİRLİLİĞİ MEVCUT ,SORUNUM ŞÖYLE; ÇANAK ANTENİN ,KABLOYU ,LNB’Yİ HEPSİNİ SIFIR OLARAK UYDU CİHAZIDA DAHİL(DİGİTÜRK) KENDİM ANLADIĞIMDAN DEĞİŞTİRDİM FAKAT SİNYAL SEVİYESİ 90 DA DURURKEN KALİTE 81-79-77-83- GİBİ DEĞİŞİMLERE UĞRUYOR 3 ADEY KALİTELİ LNB DEĞİŞTİRDİM NETX EN SON MAG MARKA LNB TAKTIM HEP AYNI SİNYALLER OLUŞTU TAHMİNİ ÇANAK AYARI DİYE DÜŞÜNÜYORUM YARDIMCI OLURSANIZ MİNNETTAR OLURUM EMEĞİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Sinyal seviyesi, kablo gücünü gösterirken sinyal kalitesi antenin ne kadar doğru ayarlandığını gösterir. Bu ibareler farlı cihazlarda farklı ibareler ile yazılabilir ancak temel olarak aynı şeyi ifade eder.

   Sinyal kalitesinin dalgalanması, çanak antenin rüzgardan dolayı yerinden hafif oynaması yada çanak anten önüne az da olsa sinyali etkileyebilecek bir materyal gelmesi ile gerçekleşir (Örnek ağaç dalı)

   Ayrıca sinyal dalgalanması normal bir durum olduğu gibi TV yayınında kırılmalar, donmalar olmuyorsa sorun teşkil etmez. Kırılma ve donma mevcutsa çanak anteni değiştirmeniz tavsiye edilir. Küçük bir ihtimalle Digiturk dekoderin de sorun olabilir.

   Saygılarımla.

 20. Fersi diyor ki:

  Freeman uydu kullanıyorum, kanal değiştirirken kapanıp açılıyor ve kanal değişmiyor sadece trt, trt3 spor ve beyaz tv açılırken kapanıp açılmıyor, ayrıca menüden anten ayarına girdiğimde de kapanma açılma oluyor ancak ses, kanal listesi gibi yerlere girdiğimde kapanma olmuyor neden olabilir

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Yazdıklarınıza bakılırsa yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum. Emin olmak için uydu alıcısını başka bir uydu sistemi ile televizyonda denemenizi tavsiye ederim. Aynı sorun devam ederse yazılım ile alakalı bir sorun var demektir.

   Saygılarımla

 21. Mert diyor ki:

  Selam hocam euromax alıcı kullanıyorum 2 yıl oldu bu yıl bi sorun başladı alıcı lcd ekranı belirli zamandan sonra yarı saydam hale gelio kumandaya yanıt vermio ya tükrar kapatıp açmak gerekio yada ekranın olduğu yere hafifçe vurmak zamanla sinir bozar hale geldi

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Yazdıklarınıza göre uydu alıcısı arızasından çok televizyon arızasına benziyor.

   Televizyona baktırmanızı tavsiye ederim.

   Saygılarımla

 22. Burak diyor ki:

  Sunny 14960 uydu alicisi kullaniyorum. Surekli kirmizi isik yaniyor. Yanip sonme yok. Surekli kirmizi.Kumandadan acinca yesile donmesi lazim. Donmuyor. Sorun nedir acaba?

   • Özlem diyor ki:

    Merhabalar televizyonun uydu alicısinin kablo giris yeri icindeki ucu koptu LNB-IN icindeki giris yeri ucu takilmadi daha sonra nasil yapilir acaba

    • Ataşehir Uydu diyor ki:

     Merhaba

     Cihazı TV Tamircisi yada uydu servisine götürerek, uydu tunerini lehim yaptırmanızı tavsiye ederim.

     Saygılarımla

 23. Serhat diyor ki:

  Merhaba evden çıktım sorun yoktu akşam geldiğimde kırmızı ışık yanıyor uydu alıcısında ama açılmıyor. Kumandadan açma tuşuna basıyorum ama hareketlenme yok pilide değiştim olmadı. Sorun nedir ?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba
   Bu sorun için bir çok sebep olabilir. Kumandanız bozulmuş olabilir, uydu alıcınız adaptörlü ise adaptör, değilse besleme devereinde sorun olabilir. Düşük ihtimalle anten kablosunda kısa devre varsa bu nedenden de yapabilir. Tavsiyem yakınınız da uydu sistemleri ile ilgilenen bir arkadaşımız varsa cihazı orada denemeniz.
   Saygılarımla

 24. Derman diyor ki:

  Merhaba next kanky uydu alıcısı 30 dakikada bir çözünürlüğü yeniliyor.
  Sanki kumandada tuşa basıp yeniliyormuş gibi oluyor. Sorun cihazda mı yoksa hdmi kablosu yada tv demi Teşekkürler

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba
   Sorun televizyonda, hdmi kablosunda, adaptörde yada cihazın çözünürlük ayarlarında olabilir. Cihazı kendi ekipmanları ile başka televizyonda deneyiniz. Sorun düzelirse televizyonunuz da sorun var demektir. Sorun devam ediyorsa hdmi kablo değiştirip deneyebilirsiniz. Son olarak cihazın menüsünden HDMI görüntü formatını 720p yaparak deneyiniz.

   Saygılarımla

  • Erdal diyor ki:

   Uydu alıcisi göstergesi görüntü geldikten sonra kanal ve zaman
   gösteren ışıklı panel sönüyor. .sadece yesil ışık yanıyor.goruntu kaybolmuyor. Tv ayağından sonra böyle oldu.

   • Ataşehir Uydu diyor ki:

    Merhaba

    Uydu alıcısı kumanda gözünde yada uydu alıcısı kumanda gözü girişinde sorun olabilir. Yakınınız da uydu servisi varsa cihazı oraya götürerek test ettirmenizi tavsiye ederim.

    Saygılarımla

 25. Emre diyor ki:

  Merhaba. Tüplü Tv ye alıdığımız uydu alıcısı bir aydır çalışıyordu. Fakat 4 gündür uydu alıcısı ışığı sadece yeşil yanıyor. Normalde tv kandığında kırmızı olması gerekiyordu. Şu an hiç bir kanal gözükmüyor. Problem nedir acaba ? Başka adaptör taktım fakat yeşil ışık yanmaya devam ediyor. Şimdideden teşekkürler cevabınız için

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,

   Televizyonunuzun scart girişinde sorun olabilir. Tavsiyem uydu alıcısını farklı bir televizyon da denemeniz.

   Saygılarımla

 26. Mevlüt Yazar diyor ki:

  Merhabalar.!
  TV Santrallarinde tv’ye gelen anten kablosu direkt tv’yemi bağlanıyor yoksa arada uydu cihazımı var? Yani TV santralleri uydu alıcısızmı tv’ye bağlanıyor? Tşkler.! Kolay gelsin.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,

   Yeni nesil televizyonların genelinde uydu girişi vardır ve uydu santralinden gelen kabloyu bu girişe takarak uydu yayını izleyebilirsiniz. Bu giriş üzerinde genellikle “Sateliite”, “Sat in” benzeri yazı olmaktadır.

   Saygılarımla

 27. Funda diyor ki:

  Meraba, televizyon uydumuz farklı marka merkezi sisteme bağlıyız ve her tür kumandayla çalışıyordu birkaçgün önce kanalları değiştirirken 2de takılı kaldı siyah ekran oldu fişi çektim tvyi açtım kapadım ama hala gelmedi kanallar beyaz tv vardı sadece en son o da gitti şuan kumandayi görmüyor uydu telefon kamerasıyla sinyal testi de yaptım kumandam çalışıyor ekran mavi olmuş artik sinyal yok yazıp geri sayım yapıyor kapanıyor

 28. Ahmet diyor ki:

  Merhaba bizim televizyonda hiç sorun yoktu dün gece çalışıyordu sabah telvixyonu açmaya çalıştığımızda uydunun ışığı çok sönük yanıyo ve sinyal yok diyo bunun nedeni nedir acaba ? Nasıl çözebiliriz?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Uydu alıcısının ışığı sönük yanıyorsa besleme adaptörünü değiştirerek denemenizi tavsiye ederim.

   Saygılarımla

   • İrfan diyor ki:

    Merhaba, Ben yaklaşık 4 yıldır starbox uydu alıcısı kullanıyorum.2 gündür uydum çalışmıyor.TV de sadece TRT Çocuk çalışıyor.kumanda gözü hep sarı renk adaptörü prizden çıkartınca sönüyor takınca yeniden sarı yanıyor.Kumandanin hiçbir tuşu çalışmıyor.Normalde uydu kapanınca sarı lamba kırmızı oluyor şuan hep sarıda.kumadanın pillerini değiştirdim çalışmadı kumandayı değiştirdim yine çalışmadı.Sorun nerde acaba

    • Ataşehir Uydu diyor ki:

     Merhaba,

     Adaptör yada besleme devresinde sorun olabilir. Kumandanız bozulmuş ta olabilir. Bir uyducu da kontrol ettirmeniz tavsiye edilir.

     Saygılarımla

 29. Emre diyor ki:

  Merhabalar. Uydu cihazını kullanırken ilk birkaç saatten sonra zaman zaman ses tamamen gidiyor ama görüntüde sorun yok. Kanal değiştirince ses de tekrar geliyor. Sorun cihazdan mı kaynaklanıyor yoksa kablolardan mı? Ya da yazılımsal mıdır? Yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar..

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Bahsettiğiniz ses sorunu yazılım kaynaklı da olabilir cihazınızla alakalı da olabilir. Tavsiyem önce uydu alıcısını fabrika ayarına alarak deneme yapmanız. Sorun düzelmez ise yetkili servisi ile irtibata geçiniz.

   Saygılarımla

 30. ufuk diyor ki:

  merhaba sunny tv hd uydu alıcısıyla çalışıyor ama digitürk taktığım zaman görüntü alamıyorum ama digitürk başka tvde çalışıyor sunnye takınca çalışmıyor

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,

   Digitürk uydu alıcısı ile görüntü alamıyorsanız yüksek ihtimalle Digitürk uydu alıcısının görüntü ayarlarını değiştirmeniz gerekir. Öncelikle Görüntü alabildiğiniz bir televizyona Digitürk uydu alıcısını takarak Digitürk kumandası üzerinden Mavi renkli tuşa basarak görüntü formatını 720p olacak şekilde kaydediniz. Sonra tekrar görüntü alamadığınız televizyon ile deneme yapınız. Sorun devam ediyorsa televizyon yetkili servisi ile irtibata geçiniz.

   Saygılarımla

 31. Haktan diyor ki:

  Satfinder 4 cihazla çanagın yanında sağa sola ayar için çeviriyoruz sinyal 80-85 gösteriyor ama kalite çizgisi hiç oynamıyor 0 nedendir acaba

 32. MEHMET diyor ki:

  merhaba benim uydumda next YE18000, sabah açtığımızda ON yazısı çıktı sadece ekranda. bazen yazı küçülüyor bazen büyüyor. sebebi ne olabilir acaba. şimdiden teşekkürler.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Yazılımsal bir hata olması muhtemel.. Ancak besleme devresindeki bir arızadan kaynaklı da olabilir. Tavsiyem yakında bir uydu servisi varsa cihazı götürerek test ettirmeniz.

   Saygılarımla

 33. murat arslan diyor ki:

  micra marka 2 tane mini hd uydu alıcısı var.Bir tanesi önce dondu sonra aç kapa yaptım hdmı girişini işaretledim tekrar tv den markası yazdı (micra) ama mavi ekran geldi.Açılacak gibi oluyor ama açılmıyor.Dİğer uyduyu tv de denedim çalışıyor.Bozuk uydu öteki tvde de çalışmadı.Garanti var ama servis başka illerde.Problem neden kaynaklanıyor olabilir sizce

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Sorun uydu alıcısı içindeki Elektronik devrelerinden bazılarının düzgün çalışmamasından kaynaklanabilir. Ayrıca uydu alıcısının adaptörünü değiştirerek deneme yapabilirsiniz. Uydu alıcısının adaptörünü değiştirip sonuç almazsanız bir

    uydu servisi

   nden destek almanızı tavsiye ederim.

   Saygılarımla

 34. Soykan diyor ki:

  Merhaba. Goldmaster uydu alıcısı kullanıyorum. Kumandadan hangi tuşa basarsam basayım hep 4 nolu kanalı açıyor (kapatma tuşu dahil bütün tuşları denedim, her seferinde 4 nolu kanalı açıyor). Sadece bir defasında başka kanalı açabildim, fakat yaklaşık 20 saniye sonra ben hiçbir tuşa basmadan yine 4 nolu kanala döndü. Kumandanın pilini değiştirdim, yine düzelmedi. Servise götürdüm, orada sorunsuz çalıştı. Fakat eve geldiğimde yine aynı sorun devam etti. Sorunun nedeni ne olabilir? Düzelmesi için ne yapmam gerekiyor?
  Teşekkür ederim. Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Servis teşhis koymamış ise arızayı görmeden bişey demek yanlış olur. Tavsiyem uydu kumandasını değiştirerek deneyiniz.
   Saygılarımla

 35. özcan diyor ki:

  Merhaba, Goldmaster explorer 4k ultra hd uydu alıcısı kullanıyoruz. bazen tv de sinyal yok yazıyor. sanki kumandadan kapanmış gibi, ama tv hdmı girişini aktif olarak görmüyor. başka bir kablo ile başka bir tv de denediğimizde de aynı şey oldu. bir iki gün öyle geçiyor sonra kendi kendine açılıyor ve sorunsuz kullanmaya başlıyoruz. bir süre sonra tekrar sinyal yok yazıyor ve kullanamıyoruz. Şuanda tv de sinyal yok yazıyor ve cihazda iki yeşil ışıktan sadece biri yanıyor. Problemin ne olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Uydu alıcısının TV uyum modunda HDMI çıkış ayarı vardır. HDMI çıkış ayarını “720p” yaparak deneyiniz.
   Saygılarımla

 36. Ömer Şenkal diyor ki:

  Merhaba
  Herz Hr 8100 HD Uydu alıcısı kullanıyorum.Transponder ların hepsini silmek istedim 208 adet vardı 100 adeti sildim fakat ekran gitti.5-10 dak. sadece ses geldi.( radyo kanalları olabilirmi ).Menüdahil hiçbirşeyi göremiyorum.Fakat kumanda ile kapatıp açabiliyorum o kadar.Bu arada bilgisayar ekranı olarak kullandığım ekranı televizyona dönüştüren bir arkadaşa yaptırtmıştım sistemi.
  İyi Çalışmalar

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Müzik benzeri bir ses duyuyorsanız radyo moduna geçmiş olabilir. Ancak radyo modunda olsa dahi kumandadan menü tuşuna bastığınızda ekranda menü seçeneğini görebiliyor olmanız gerekir. Tavsiyem uydu alıcısını farklı bir televizyonda denemeniz.

   Saygılarımla

 37. ali dündar diyor ki:

  Merhaba, uydu alıcısını açtığımda normal kanalı gösteriyor ama kısa süre sonra ekran donup bir süre sonra yeşil ekran geliyor. Açma/Kapatma tuşu dahil kumandada hiçbir tuş çalışmıyor. Sorunun kaynağı ne olabilir? Teşekkürler

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Uydu alıcısının adaptörü varsa değiştirip deneyebilirsiniz. Düzelmez ise yakınınıza bir uydu servisi varsa destek almanız tavsiye edilir.

   Saygılarımla

 38. Kazım Aktaş diyor ki:

  Merhaba ustam ben televizyonu açınca anten dönüyor yazısı geliyor ekran bir süre bekledikten sonra kanallar ekrana geliyor önceden böyle bir sorunumuz yoktu hemen kanallar gelirdi.Bu neden oluyor ustam ne yapmaliyim

 39. selahattin diyor ki:

  merhaba,
  çatıdaki çanağın ayarını yaptım. ayar cihazı sinyalleri tam gösteriyor. fakat eve giden kabloyu çanağa takınca evdeki cihazda sinyal yok yazıyor. ama çatıda ayar cihazını çanağa bağlayıp eve giden kabloyu da ayar cihazına bağlayınca evdeki cihaza sinyal geliyor televizyona görüntü geliyor. ayar cihazını çıkarınca sinyal yok yazıyor.
  sebebi ne olabilir. yardımcı olur musunuz.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Tam olarak teşhis koyabilmek için yerinde tespit etmek gerekir. Anten kablosunda yada sorun olma ihtimali yüksek. Kabloyu değiştirip deneyebilirsiniz.

   Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Uydu alıcısı kumandası televizyonu kumanda ediyor olabilir. Tv kumanda alıcısı önüne kartona benzer bir cisim koyarak kumanda etmemesini sağlayarak deneme yapabilirsiniz. Düzelmez ise büyük ihtimalle uydu alıcısın da sorun var demektir.
   Saygılarımla.

 40. Hasan Aydın ÖNCEL diyor ki:

  Merhaba.Kirada oturduğum dairede,tek çanaktan,ben ve karşı komşum 2 çıkışlı LNB ile tv yayınını alıyoruz.Eve taşındığımdan bu yana tv yayınlarında sorun yaşıyorum.1 gün önce izlediğim hd kanalları ertesi günü izleyemiyorum.Uydu detayına girdiğimde SNR:%0-99 arasında devamlı gidip geliyor ve sabitlenmiyor.( Yayınları izleyebildiğim günlerde SNR’nin %99 ve Kilitli yazan kutuda yeşil tık işareti mevcut ) AGC: %86 da sabit.BER: 0 olarak görünüyor.Şu anda analog uydu alıcısı ile yayınları alıyorum ancak onda da bazı kanallarda bazen çok kısa süreli görüntü dalgalanma yapıyor.Problem uydu alıcısında mı ? Uydu anteni,LNB veya kablolarda mı ? teşekkür ederim.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Öncelikle yerinde tespit yapmadan kesin olarak şu sebepten olur diyemeyiz. Ancak anlatmanız dan yola çıkarsak çanak anten yerinden oynuyor olabilir. Çanak anten L kolu paslanmış ve sabit durmuyor olabilir. Çanak anten F konnektör bağlantısı düzgün olmayabilir. Kablo ve F konnektör bağlantılarını kontrol edebilirsiniz. Sorun devam ederse uzman bir uydu servisinden destek alınız.
   Saygılarımla

 41. Tuncay diyor ki:

  Merhaba merkezi uydu sistemimiz var uydu alıcılarımız sorunsuz çalışıyor fakat bir digitürk,tivibu gibi uydu alıcılarını taktığımızda tüm komşularımız için geçerli sinyal seviyesi yetersiz uyarısı alıp çalışmıyor sebebi ne olabilir.
  Selamlar…

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. İki anteninde “Digiturk, Tivibu – Türksat” profesyonel uydu bulucu ile ayar yapılması gerekir. Ayar yapıldıktan sonra sistem tekrar kontrol edilir. Sorun devam ediyorsa, kablo bağlantıları F konnektör bağlantıları düzeltilir. Uzman bir servisten destek almanızda fayda var. Bu konuda teknik servis hizmetimiz mevcuttur. Saygılarımla.
   0532 448 28 78 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz…

 42. Fatma diyor ki:

  Benim nextstar hd kumandam da kilitlendi. Telefonumun kamerasına tuttum. Hiçbir tuşuna basmadığım halde sürekli ışık yandığını görüyorum. Kumandayı açtım temizledim ama yine çalışmıyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Kumandanızın bir tuşu takılı kaldığı için uydu alıcısını kumanda etmeyecektir. Takılı kalan tuşu bulup iptal ederseniz sorun düzelecektir. Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. “Üyeliğiniz bu kanalın bulunduğu paketi kapsamamaktadır” uyarısı alıyorsanız borcundan dolayı kapanmış demektir. “Sinyal seviyesinde azalma var, lütfen sinyal bağlantınızı kontrol edin” gibi bir uyarı alıyorsanız anten sisteminde bir sorun var demektir. İstanbul’da iseniz bizden teknik servis talebinde bulunabilirsiniz. Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Next uydu alıcısı UL hatası yazılımsal bir hatadan kaynaklı olması muhtemeldir. Yakınınızda uydu sistemleri konusunda bir firma varsa cihazı götürüp kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Saygilarimla

 43. Anıl diyor ki:

  Merhaba kolay gelsin goldmaster ranger plus+ uydu alıcısı kullanıyorum sabah televizyonu açmak istediğimizde kumanda çalışıyor alıcı gözü ışığı yanıyor çalışıyor ancak uydu alıcı çalışmıyor bundan 2 gün önce de aynı sorun ile karşılaştım fişi çıkarıp 10 dakika sonra taktığımda çalıştı ancak şimdi açılmıyor ne yapmam gerekiyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Saygılar

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Öncelikle cihaza uyumlu farklı bir adaptör ile deneme yapabilirsiniz. Çalışmazsa Goldmaster uydu servisine göndermeniz tavsiye edilir. Saygılarımla

 44. Ayça diyor ki:

  Televizyonun alıcısında iki ışık yanması gerekirken ( yeşil ve kırmızı) yeşil yanmiyor ve ekranda no TV program yazıyor ve alıcının üstünde sayı yazması gerekirken çizgi çizgi oluyor sebebi nedir nasıl düzeltilebilir

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Yüksek ihtimalle Uydu alıcısı sıfırlanmış fabrika ayarına dönmüş olma ihtimali yüksek. Yeniden kurulum yapabilirsiniz. Düzelmezse yakınınızda bir uydu servisine göstermeniz tavsiye edilir. Saygılarımla

 45. ibrahim öztürk diyor ki:

  merhaba next ye 5000hd plus uydu alıcım 2. el almıştım 1 yıl kullandım birden görüntü gitti .anten girişyle oynayınca bazen geliyor sonra kanal değiştirirken dahi gidiyor seviye ve kalite 1 e düşüyor.neden yapabilir yardımcı olursanız sevinirim .saygılar

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,
   Sorunu anlatmanız dan yola çıkarsak, uydu alıcısı tuner girişinde veya kablo bağlantısın da sorun gözüküyor. Kablo bağlantınızı yenileyerek tekrar deneyin. Varsa farklı bir uydu alıcısı ile kablo testi yapın. Farklı uydu alıcısı ile aynı sorunu yaşarsanız kablo bağlantınız da sorun var demektir. Farklı bir uydu alıcısı ile denedikten sonra sorun düzelirse sorun uydu alıcısında demektir. Tabi burada verilen bilgilerin varsayım üzerine yapıldığını unutmayınız. Daha detaylı bir çözüm isterseniz varsa çevrenizdeki bir uydu servisinden destek almanız da fayda var.
   Saygılarımla

 46. Hikmet Efrahim diyor ki:

  Kumanda’nın çalıştığını en kolay bir de bir tranzistör el radyosunu MW bandına çekerek – komandayı radyonun en yakınına getirin ve radyonun sesini a
  çın ve kumanda tuşlarına bastığınızda – radyodan *bip* gibi parazit sesler gelir ve bu kumandanın çalıştığını gösterir.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Sayın Hikmet Efrahim,
   Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Tabi bu bilginin uygulaması biraz zor olabilir. Malum, cep telefonundan sonra artık radyo kullanılmıyor gibi bir durum söz konusu. Daha pratik olarak cep telefonu kamerası açılarak ve kumanda ışığı kameraya gösterilerek, telefon ekranından kumanda ışık testi yapılabilir.

 47. Hakan diyor ki:

  Merhaba sayın ustam

  Uydu cihazı bazen açılıyor,bazen açılmıyor…Bazen hemen açılıyor bazende defalarca fişini çekip geri takmamız gerekiyor,o şekilde açılıyor..Bu sorunun sebebi ne olabilir acaba ?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,
   Uydu alıcısı adaptör ile çalışıyorsa adaptörü değiştirip deneyebilirsiniz. Adaptörle çalışmıyor ise besleme devresinde sorun var demektir. Etrafınız da tv tamiri yapan bir firma varsa göstermeniz de yarar var.
   Saygılarımla.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Uydu alıcısı besleme devresinde hata olabilir. Yakınınız da uydu işleri ile ilgilenen bir firma varsa cihazı götürmeniz ve orada test ettirmeniz önerilir. Saygılarımla.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Kablo da kısa devre olabilir, uydu alıcısı besleme devresi-adaptör de sorun olabilir, kumanda çalışmamasına veya kumanda gözüne bağlı olarak cihaz açılmıyor olabilir. Saygılarımla

 48. Mehmet diyor ki:

  Iyi günler kolay gelsin uydu alıcısında LO yazmakta ve açılmıyor akşam hicbir sorun yoktu sabah kalktığımızda bu şekilde yazıyordu nedeni nedir acaba ?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Cihazın yazılımı ile alakalı bir sorun. Garantisi varsa servise göndermeniz tavsiye edilir. Saygılarımla.

 49. Ahmet Ünal Arman diyor ki:

  Selam,4’lü LNB kullanıyorum.Cihazım Hiremco Chipbox ,menü ekranı normal ve gayet iyi görüntü veriyor.Fakat uydu yayınlarında cihazı açtıktan biraz sonra görüntü tüm kanallarda mozaikleşiyor ve ses bozuluyor.Diğer cihazlarımda sorun yok,çanak ve lnb ayarından olabilir diye düşünmüştüm.Cihazın scart çıkışını kullanıyorum, tv tüplü.Bilgi verirmisiniz.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Bu tip arızaların başlıca sebepleri, LNB çıkışı arızalı, anten kablosu arızalı yada bağlantısı düzgün değil, cihaz tüner girişi arızalı. Öncelikle sorunlu olan cihazı farklı bir oda da denemenizi tavsiye ederim. Orada da aynı hatayı alırsanız uydu tüner arızası var demektir. Garantisi var ise servise gönderiniz. Donma sorunu olmazsa bu defa anten tesisatına baktırmanız tavsiye edilir. Saygılarımla..

 50. ali diyor ki:

  merhaba kolay gelsin ben dici türk kullanıyorum bazı kanallarda tv nin altında enlemesine yeşil bir cizgi oluyo nedir acaba teşekürler

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Kanalların bazılarında karelenme ve çizgiler çıkıyorsa çanak anten tesisatınız ile alakalı bir sorun var demektir. Ancak karelenme olmadan yeşil veya benzeri renk de çizgi oluyorsa Televizyonun ekran arızası olması muhtemel. Televizyonun garantisi var ise servisi aramanızda yarar var.
   Saygılarımla.

 51. uğur diyor ki:

  Merhaba. önceleri televizyonu açtığımda sinyal yok diyor, bazı kanallar 5-10 dk. bazıları 15-20 dk. sonra geliyordu. Artık sinyal hiç gelmiyor. Uydu alıcısını başka televizyonda denedim çalıştı. Anten kablosunu ölçdüm, sağlam. Evin diğer odalarında denedim yine sinyal yok. Acaba binanın bodrum katında bulunan multisivicdeki boşta olan yerleri bir denesem mi? yada ne tavsiye edersiniz.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Öncelikle sorunu yerinde tespit etmediğimiz için varsayım olarak yardımcı olmaya çalışıyorum. Uydu alıcısını başka bir yerde denediğinizi ve sorun olmadığınızı belirtiyorsunuz. Hatanın kablodan veya kablo bağlantısından olma ihtimali yüksek. Tavsiyem, kabloda ek bağlantı varsa kontrol etmeniz ve bağlantıları yenilemeniz. Eğer sonuç alamazsanız profesyonel bir yardım almanız daha doğru olacaktır. Saygılarımla.

   • Ataşehir Uydu diyor ki:

    Merhaba

    Merkezi uydu sistemi ile alakalı bir sorun olabilir. Anten kablonuz bağlı olmayabilir. Uzman bir uydu servisinden yardım almanızı tavsiye ederim.

    Saygılarımla

 52. Gürkan Güslü diyor ki:

  Merhabalar yeni aldığım hd uydu alıcı cihazımda tv izlerken 30 dk ile 6 saat farklı aralıklarla kanal değiştirmiş gibi ses ve görüntü aynı anda 5 sn gidip geliyor. Sinyal seviyesi ve kalitesi %96 televizyonda yeni defalarca kez servise göndermiş olmama rağmen sorunumu çözemedim sorun nerededir acaba ?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba Gürkan Bey
   Anlattığınıza göre uydu alıcınız da sorun yok. Anten tesisatınızda sorun var. Bu arıza bir çok neden den olabilir. Çanak anten yerinden oynuyor olabilir, çanak anten sinyal alımını engelleyecek bir nesne olabilir (Ağaç gibi) Kablo tesisatınızda sorun olabilir. Şu sebepten bu arızayı yapar dememiz yanlış olur. İstanbul’da iseniz servis yönlnedirebilirim. Değilseniz yakınınızda uydu servisi var ise çağırmanız ve detaylı kontrol ettirmeniz gerekir.

 53. mustafa karakız diyor ki:

  Merhabalar ben nex nexstar mini black II uydu ve woon MARKA LCD kullanıcısyım. tv,yi 2011 ayının eylül ayında, uydu alıcısını ise 2015 yılının haizran ayında aldım. Benim problemim tv seyrederken uydu kendiliğinden gidiyor ve sinyal yok yazıyor bir saniye veya daha az bir vakitte kendiğinden geri geliyor. Bu problem daha önce merkezi uydu kullanıyorken başlamıştı, yeni taşındığım yerde ise merkez sistem olmaması nedeniyle Çanağı ve bağlantı kablosunu sıfır aldım eski lnb ise kullanmaktayım buna rağmen aynı sorun devam etti, TV yi, uydu alıcısını ve tüm ara kabloları ve fişleri yetkili servisine birlikte götürdüm, birinci götürdüğümde kontrol ettiğimiz de bir kere yaptı dediler biz de güncelleme yaptık artık yapmaz dediler, eve getirdim aynı sorun arttı bunuz üzere tv ile birlikte getir dediler, götürdüm , tv de görüntü ayarı yaptık dediler artık olmaz dediler, eve getirdim bir gün hiç yapmadı ikinci gün yine yapmaya başladı, tekrar götürdüm denedik bizim burada yapmadı herhangi bir sorun yok dediler. Uydu ustasının kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ilk tamirde 10 lira istemişti ondan sonra bir daha para istemedi, ama sorun hala devam etmektedir çözümü konusunda bana yardımcı olabilir misiniz . ben k.maraş merkez de oturmaktayım.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba Mustafa Bey,
   Bahsettiğiniz arıza bir çok sebepten olabilmektedir. LNB hariç tüm ekipmanları değiştirdiğinizi belirtmişsiniz. Tavsiyem LNB değiştirmek. Bunun dışında uydu alıcısı ile televizyon arasındaki bağlantıdan da kaynaklı olabilir. Öncelikle HDMI kabloyu değiştirip deneyin. Yine yaparsa HDMI girişi değiştirip deneyin. Sorun devam ederse son olarak Uydu Alıcısı ayar menüsünden HDMI Çözünürlüğü değiştirerek deneyebilirsiniz. Çözünürlük 1080İ yada 1080P modunda ise çzöünürliğü 720p moduna alıp deneyebilirsiniz.
   Umarım bu bilgiler yardımcı olur.
   Saygılarımla…

 54. Açıl Sezen diyor ki:

  Merhaba, benim uydum çalışıyor. Ancak kumanda ile bastığımda kanal değişmiyor. Farklı bir kumanda ile denedim, yine aynı şey. Yani pil ya da kumanda sorunu yok. Dolayısıyla kanal sabit kalmış durumda ve hiçbir şekilde değişmiyor. Sadece bir kanal izlenebiliyor. Kumandaya bastığımda alıcıda bunu algıladığına dair herhangi bir yanıp sönme de olmuyor. Ne yapmalıyım?

  • Ataşehir Uydu ve Elektronik diyor ki:

   Merhaba Açıl Sezen.
   *Öncelikle iki farklı kumanda denediğinizi belirtmişsiniz.Fakat yine de kumandaların çalışıp çalışmadığını anlayabilmek için, cep telefonunuzun kamerasını açarak kumandanızın göz kısmını kameraya tutarak tuşlara basmayı deneyebilirsiniz. Kamerada kumandanın ışığını görebilirseniz kumandanız da sorun yoktur… Bu işlemde ışık göremezseniz yeni kumanda almanız gerekir.
   *Cihazınızın ön panelinde kanal değiştirme P+ P-, ses açma V+ V- tuşları varsa buradan işlem yapmayı deneyebilirsiniz. Kanal değişiyor ve kumandanız da sorun yoksa uydu alıcınızın kumanda alıcı gözünde sorun var demektir. Uydu alıcınız minik ve harici kumanda gözlü ise kablosu yerinden çıkmış olabilir. Kontrol ediniz.
   *Yine uydu alıcınız çalışmıyorsa, uydu alıcınızı fişten çıkarıp 10 saniye bekledikten sonra tekrar fişe takın…
   Tüm bu işlemlerden sonra uydu alıcınız tepki vermiyorsa profesyonel destek almanız gerekir. Konu ile alakalı bizlerden yardım alabilirsiniz.

  • Nevzat yigit diyor ki:

   Merhaba pulsar uydu kullanıyorum sorunsuz çalışıyordu ama birden alan dışı yazmaya başladı televizyoncuya gittim radyoda kalmış dedi orda radyo tv geçiş tuşuna bastı düzeldi eve geldim kurdum yine aynı soru bir çözüm bulabilir seniz çok mutlu olurum

 55. Halil diyor ki:

  Merhaba. Televizyonu ilk açtığımda bazı kanallar hemen açılmakta, ama bazı kanallarda ise sinyal yok yazıyor. Sinyal yok yazan kanallar Yaklaşık 10 dakika sonra geliyor. Sorun uydu alıcıda mı yoksa çanak, lnb veya başka birşeyde mi.

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba Halil Bey,
   Büyük olasılıkla LNB’nizde sorun var, değişmesi gerekir. Çok nadir de olsa bu hata uydu alıcısının bozulmasından da kaynaklı olabiliyor. Tavsiyem farklı bir uydu alıcısı ile deneme yapmanız. “Televizyonu ilk açtığımda bazı kanallar hemen açılmakta, ama bazı kanallarda ise sinyal yok yazıyor” Sorun bu cihazda da devam ederse LNB arızalıdır. Konu ile alakalı çözüm bulamazsanız Ataşehir Uydu Servisi iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

  • Ömer.p diyor ki:

   Cafe sahibiyim digitürk kablom hdmi a giriş yapıp diğer tv lere dagıtılıyo , fakat maç anında bazı tv lerde ekran kararıp 1 2 sn içerisinde geri gelmekte . Bunun nedeni nedir.

   • Ataşehir Uydu diyor ki:

    Merhaba

    HDMI ile dağıtım sistemlerinde bu çok sık olarak rastlanmaktadır. Mesafe uzunsa bu sorun olabilir. Yada ana splitterden çıkan kablo tekrar bölünüyorsa bu da sebep olabilir. Tavsiyem imkanınız varsa sistemi komple değiştirmeniz.

    Cafe sistemleri ile alakalı bu yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

     • Ataşehir Uydu diyor ki:

      Merhaba
      Uydu alıcınızın markasını belirmemişsiniz ancak, bazı uydu alıcılarında sinyal gelmiyorsa kırmızı ışık yanıp söner ve sinyal yok yazısı çıkar. Bazı uydu alıcısı modellerin de ise anten kablosunda kısa devre varsa kırmızı ışık yanıp söner. Tavsiyem yakınınızda uydu servisi varsa çağırıp baktırmanız.

      Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Digitürk kumandanız TV modunda olduğu için çalışmıyor. Kırmızı ışık yanan tuşa 1 defa basarak kumandayı SAT konumuna almanız gerekmektedir.

   • Emre diyor ki:

    Merhaba. Tüplü Tv ye alıdığımız uydu alıcısı bir aydır çalışıyordu. Fakat 4 gündür uydu alıcısı ışığı sadece yeşil yanıyor. Normalde tv kandığında kırmızı olması gerekiyordu. Şu an hiç bir kanal gözükmüyor. Problem nedir acaba ? Başka adaptör taktım fakat yeşil ışık yanmaya devam ediyor. Şimdideden teşekkürler cevabınız için

    • Ataşehir Uydu diyor ki:

     Merhaba,

     Televizyonunuzun scart girişinde sorun olabilir. Tavsiyem uydu alıcısını farklı bir televizyon da denemeniz.

     Saygılarımla

    • Ayhan diyor ki:

     Benim bölgede 4 a uydu olan bölgede ağaç dalları var çanağı ayarladım dmax tlc tgrt kanal d star ntv %90 silyal %73 kalite çekiyor lakin diğer kanalların hiç birini çekmiyor..uydu alıcı 8 yıllık goldmaster mini7…sorun uydu alıcı veya lnb den olabilimi…ağaç dalkarındaysa niye saydığım kanalları çekiyor….bana türk kanalkarını izlemeyeceğim 4a harici uydu varmı olmazsa o yöne ayarlayıp deneteyim…tşk ederim

     • Ataşehir Uydu diyor ki:

      Merhaba

      Bahsettiğiniz kanalların sinyal seviyeleri oldukça güçlüdür. Çanak antenin önünde ağaç engellemesi sinyali belli oranda düşürebilir. Yani bazı kanalları izleyebilirken bazılarını izleyemeyebilirsiniz. Tabi sinyal ölçümü yapmadan kesin olarak sorun budur diyemiyoruz. Farklı sebeplerden de bu durum meydana gelebilir. Örneğin; Lnb arızalı olabilir, anten kablosu arızalı olabilir, uydu alıcısı arızalı olabilir ve çanak anten ayarı tam olarak yapılmamış olabilir. Tavsiyem uzman bir servisten yardım almanız.

      Saygılarımla

    • Sidika diyor ki:

     Rose adında bir uydu alıcısı aldım bgn. Ama açılmıyor siyah bir ekran çıkıyor kumandayı algılamıyor.Sol üst köşede de AV1 yazıyor sadece.Sebebi ne olabilir?

     • Ataşehir Uydu diyor ki:

      Merhaba

      Aldığınız uydu alıcısı SD (Scart) ise, cihaz scart yuvasına tam oturmamış olabilir yada Televizyon kumandasından kaynak seçmeniz gerekir. AV1-AV2 gibi..

      Aldığınız uydu alıcısı HD ise, yine Televizyon kumandasından kaynak tuşu ile HDMI 1, HDMI 2, HDMI 3 girişlerini kontrol etmenizi öneririm. Sorun düzelmez ise cihazı aldığınız yer ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

      Saygılarımla

  • Bahadır diyor ki:

   Merhabalar,vu duo 4k se markalı linux yazılımla çalıșan bir uydu alıcım var, d smart irdeto modül kullanıyorum cihazda iki adet ci modül yuvası mevcut, cihazın 1nci ci yuvası modülü görmüyor fakat cihazın 2nci ci yuvası modülü görüyor , kanalları açıyor,normal seyredebiliyorum,șayet modülü çıkarıp,tekrar takarsam,modül bașlamıyor, ve yayını izleyemiyorum,sizden ricam,nasıl biryol izlemen,gerekiyor ,sorun yazılımla mı alakalı yoksa donanımsal mıdır ?.ne tavsiye edersiniz,ilgi ve yardımlarınz için,teșekkürler, gerçekten güzel bir hizmette bulunuyorsunuz,kolaylıklar,bașarılar dilerim

   • Ataşehir Uydu diyor ki:

    Merhaba

    Bu kadar detaylı bir arıza ile karşılaşmadık o yüzden yanlış bilgi vermek istemem. İsterseniz uydumarket firması ile iletişime geçebilirsiniz.

    Saygılarımla

   • Murat Kaplan diyor ki:

    Satürn Astracom HD uydu alıcısı kullanıyorum TV izlerken her yarım saatte bir ekrana motor dönüyor ve kanal listesi geliyor uyduyu kapatıp açınca düzeliyor ne yapmamız lazım .

    • Ataşehir Uydu diyor ki:

     Merhaba

     Bahsettiğiniz sorun uydu alıcısı ayar menüsünde bulunan bir seçenekten kaynaklanıyor. Bu ayar her uydu alıcısı yazılımında farklı olabilir.
     Uydu alıcısı menüsünden Uydu ayarları kısmına girip anten ayarları kısmına girin. Burada “Anten bağlantı tipi” Usals, Hareketli Anten yada Diseqc 1.2 gibi bir ibare varsa bunu “sabit anten” yada diseqc 1.0 yaparak deneyin. Sizdeki uydu alıcısının menüsünde farklı olabilir ancak mantık olarak anten bağlantı tipi hareketli anten olarak seçilmiş. Arıza sebebi budur.

     Saygılarımla

   • Necip ÖZKAYA diyor ki:

    Slm uydu arızası hakimdi bil almak istiyorum çanak ayarım tamam kaplı tamam yalnız yayın 15 dk gösteriyor sonra sinyal yok diyor 10 dk geçtikten sonra yayın geliyor cihazda nasıl bir proplem ola bilir saygılar başka cihaz takıyorum calisiyor

    • Ataşehir Uydu diyor ki:

     Merhaba

     Cihaz yazılımsal bir hatası olabilir. Onun dışında anten girişin de problem olabilir. Tuner içinde bulunan elektronik elemanlar ısınma nedeni ile düzgün çalışmıyor olabilir. Tavsiyem yetkili servisine göstermeniz.

     Saygılarımla

  • Erhan sikkore diyor ki:

   Dün düzgün çalışan televizyon bugün öğlen açtım ekran açık mavi renk hiçbir yazı falan yoktu sonra açıldı biraz sonra bu 30 sn sonra ilk açtığımda acilmamisti sonra kapatıp bekledim 30 sn açıldı ama bu seferde kumandaya basıyorum kanal degismiyor ama seste gidiyor bu dediklerim 2 dj içinde olan şeyler fişini çıkarıp takınca düzeliyor ama uydu alıcısını alalı 1 ay oldu daha önce gene olmustu sebebi nedir kalite sinyalde sorun yok ama o kısım geç açılıyor kanal degismiyor

   • Ataşehir Uydu diyor ki:

    Merhaba

    Uydu alıcısı ile alakalı bir durum. Yeni aldığınıza göre garantisi vardır diye tahmin ediyorum. Servisine göndermenizi tavsiye ederim.

    Saygılarımla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir