Digiturk Türksat Uydu Ayarı Nasıl Yapılır?

Digiturk Türksat Uydu Ayarı Nasıl Yapılır? Bu yazımızda detaylı anlatmaya çalıştık..

Digiturk kullanıcıysanız, Türksat uydusu geçişi yapmadıysanız ve televizyon ekranında,

digiturk-e18-4 hatası

Mesaj Kodu E18-4

Bein CONNECT üyeliğinizden canlı maç yayını izlendiği için uydudaki maç yayınınız maçın bitimine kadar bloke edilmiş olabilir.

Uydu yayınından maçı izlemeye devam etmek için, bu kanalda bekleyerek, bein CONNECT uygulamasında ‘Uydudan İzle’ seçeneğiyle yayını uydu alıcınıza gönderebilirsiniz. Sorun devam ediyorsa ya da farklı bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, 0212 473 73 73’ü arayabilirsiniz.

 

Uyarısı alıyorsanız en kısa sürede çanak anten ayarınızı yaptırmanız gerekiyor. Çanak anten yön değişim işlemini Digiturk yetkili servisleri yapmaktadır. Digiturk müşteri hizmetlerini arayarak çanak anten yön değişimi, Türksat uydusu geçiş talebinizi iletebilirsiniz.

Digiturk müşteri hizmetleri numarası: 0212 473 73 73


Firmamız Digiturk çanak anten yön değişimi hizmeti vermektedir. Uzman ekiplerimiz adresinize kadar gelerek çanak anten yön değişim işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir.

Hemen servis çağırmak için
0532 448 28 78
0532 448 28 78
0535 819 28 78


Digiturk Türksat Çanak Anten Ayarı Nasıl Yapılır?

Mevcut kullandığınız çanak anten Eutelsat uydusuna ayarlı ise, çanak anten yönünü Türksat uydusuna ayarlamak gerekir. Eutelsat uydusu 7 derece doğu yönünde bulunurken Türksat uydusu 42 derece doğu yönünde bulunurr. Basit anlatmak gerekirse çanak antene arkadan bakıldığında sola doğru çevirerek ayar yapmak gerekir. Tabii bu ayarı profesyonel cihazlarla yapmak gerekir!


Firmamız Digiturk çanak anten yön değişimi hizmeti vermektedir. Uzman ekiplerimiz adresinize kadar gelerek çanak anten yön değişim işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir.

Hemen servis çağırmak için
0532 448 28 78
0532 448 28 78
0535 819 28 78


Digiturk Türksat Anten Ayarında LNB Değişmesi Gerekir mi?

Universal LNB ( Tek çıkışlı, 2 Çıkışlı, 4 çıkışlı, 8 çıkışlı farketmez) kullanıyorsanız LNB değişimine gerek yoktur. Ayrıca Kullandığınız çanak anten size ait ve sadece 1 adet Digiturk kutunuz var ise, kayıt özelliği olmayan (Plus Kutu, Siyah kumandalı kutu) kullanıyorsanız, LNB değiştirmenize gerek kalmayacaktır.

Plus Kutu (PVR) Kullanıyorum. Türksat Uydu Geçişi Nasıl Olacak? LNB Değişmesi Gerekir mi?

Plus kutu Türksat geçişlerinde çanak anten yönü değişmesi dışında LNB’ de değişmesi gerekir. Plus kutularda kullanılan LNB tipi MDU LNB’dir. Plus kutu Türksat geçişlerinde, mevcut LNB çalışmayacaktır. Bu yüzden anten ayarı yapılırken LNB’ de değişir.

Digiturk Merkezi Uydu Sistemi Türksat Uydusu Geçişi Nasıl Yapılır?

Digiturk Merkezi Uydu Türksat Uydusu Geçişi, çanak anten yönü değişimi dışında LNB de değişmesi gerekir. Eutelsat uydusunda kullanılan Mevcut LNB Türksat Uydusunda çalışmayacağı için LNB değişmesi gerekir. Merkezi Digiturk sistemi Türksat geçişi çanak anten ayarı ve LNB değişimi yapıldıktan sonra daire sakinlerinin Digiturk uydu kumadasından “Kolay Kurulum” menüsü ile Türksat kurulumu yapılmalıdır.

Toplu Konut, Site, Apartman Türksat Uydusu Geçişi Nasıl Yapılır?

Çoklu Kullanıcısı Olan Toplu Konut, Site, Apartman Türksat Uydusu Geçişi, çanak anten yönü değişimi dışında LNB de değişmesi gerekir. Eutelsat uydusunda kullanılan Mevcut LNB Türksat Uydusunda çalışmayacağı için LNB değişmesi gerekir. Merkezi Digiturk sistemi Türksat geçişi çanak anten ayarı ve LNB değişimi yapıldıktan sonra daire sakinlerinin Digiturk uydu kumandasından “Kolay Kurulum” menüsü ile Türksat kurulumu yapılmalıdır.


Firmamız İstanbul geneli Site, Toplu Konut Digiturk çanak anten yön değişimi hizmeti vermektedir. Uzman ekiplerimiz adresinize kadar gelerek çanak anten yön değişim işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir.

Hemen servis çağırmak için
0532 448 28 78
0532 448 28 78
0535 819 28 78

 

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba

   Digiturk eksik kanal sorunu, kanalları nasıl geri getirebilirim?

   Digiturk kolay kurulum yaparak kanalları geri getirebilirsiniz.

   Digiturk kolay kurulum nasıl yapılır?

   Digiturk kumandası üzerinde bulunan “Menü” tuşuna basıyoruz.
   Ardından “Kurulum” adıma “OK” tuşu ile onay veriyoruz.
   Gelen ekrandan “Digiturk Kolay Kurulum” seçeneğini “OK” tuşu ile seçiyoruz.
   Karşımıza şu menüler gelecektir;
   Digiturk Türsat
   Digiturk Türsat DMDU
   Digiturk Eutelsat

   Digiturk Türksat Kurulumu Nedir? Nasıl Kurulum Yapılır?
   Sisteminiz Türksat uydusuna bağlı ise, ortak uydu anten sistemi, Türksat Multiswitch (Uydu Santral) sistemi varsa bu seçeneği seçerek aramayı başlatıyoruz.

   Digiturk Türsat DMDU Kurulumu Nedir?
   Yeni tip Türksat uydu sistemi anlamına gelmektedir. Eski sistem olan Eutelsat uydu sisteminin Türksat uydu sistemine uyarlanmış halidir.

   Digiturk Eutelsat Kurulumu

   Digiturk’ün eski sistemidir. Digiturk şu an Eutelsat uydusu üzerinden yayın yapmamaktadır.

   Digiturk Eutelsat uydusu üzerindeki faaliyetlerine son vermiştir.! Peki neden hala bu kurulum meünüsünü görüyorum?

   Bu tamamen Digiturk uydu alıcısının yazılımı ile alakalı bir durumdur. Digiturk uydu alıcılarının sistemleri güncellenmiş olmasına rağmen, hala bazı Digiturk uydu alıcılarında bu kurulum seçeneği gözükmektedir. Çok önemi bir durum değildir. Anten sisteminiz yeni sisteme (DMDU) geçtiyse bu menüden kurulum yapmanız durumunda yine kanalları sorunsuz bir şekilde bulacaktır.

   Kolay kurulum ile kanal araması başarısız olduysa yada eksik kanal varsa anten sisteminiz de sorun var demektir. Digiturk müşteri hizmetleri 0212 473 73 73 numaralı telefonu aramanız gerekir.

   Firmamız Digiturk sinyal arızaları onarımında uzman ekipleri ile hizmet vermektedir. Kutu ve kart arızası dışındaki sorunlarda firmamızdan teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

   Hemen servis çağırmak için 0532 448 28 78 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

   (Firmamız Digiturk yetkili servisi değildir. Özel servis olarak hizmet vermektedir.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir