İPTV Nedir? Nasıl Çalışır? Nasıl İzlenir?

İPTV Nedir? Nasıl Çalışır? Ne İşe Yarar?

İPTV NEDİR?

Çanak antene yada kablolu tv gibi aboneliklere gerek kalmadan, ses ve görüntü aktarımı internet aracılığı ile Televizyon yayını, dizi-film tekrarları, dünya genelinde kayıtlı kameraları izlemek gibi çok geniş seçeneği bulunan yeni nesil bağımlılığımız..

Araştırma sonuçlarına göre günlük ortalama 3 saat 30 dakika civarında televizyon izlemekteyiz. ( RTÜK tarafından yapılan bir medya araştırması sonucu). Televizyon, %70 civarında en güvenilir haber kaynağı olarak görülmektedir. Yani televizyonlar ile alakamız oldukça fazla. Hal böyle olunca, Televizyon kanalları izlemek için alternatif yollar aramak ve üretmek kaçınılmaz oluyor. İşte tamda burada İnternet aracılığı ile televizyon izlemek (İPTV) devreye giriyor.

İPTV Nasıl İzlenir?

Kısaca anlatmak gerekirse, uygun olan bir cihaz (uydu alıcısı, smart box, akıllı telefon, uygulma vs) ve internet bağlantısı gerekiyor. Uyumlu cihazımıza İPTV Uygulaması yükleyerek ve bir yayıncı paketi satın alarak izleyebiliyoruz. Netflix, Blu tv,  Digiturk Play gibi. Yada Google üzerinden “IPTV” gibi bir arama yaptığımız da karşımıza çıkan bazı sitelerde satışı yapılan paketler gibi.. Belirtmek gerekir ki bu satışı yapılan paketleri satın aldığınız da yayın garantisi olmayabilir. Kandırılmamaya dikkat edin!

İPTV yayın yapılan kanalların sıkıştırılarak verilmesine bağlı olarak gereken internet hızı yayın kalitesine göre değişmektedir. Örnek;

HD (1080p yüksek kalite):15-20 Mbps
HD (720p orta kalite):6-10 Mbps
SD (480p düşük kalite): 3-4 Mbps

 

İPTV BOX,  İPTV paketi satın almak binlerce Televizyon kanalı izlemek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

0532 448 28 78

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir