Cafe Restaurant TV Dağıtım Sistemleri

 

İster 2 televizyon, ister 200 televizyon görüntü dağıtım sistemleri.
Cafe, Resraurant, Maç Cafe vs. birden fazla televizyon kullanılan alanlarda tüm televizyonlara aynı görüntüyü dağıtmak oldukça önemlidir. Görüntüyü dağıtmak kadar görüntü kalitesi de çok önemlidir. Örnek vermek gerekirse;

 

 

 

 

Analog (Düşük Kalite) RF Dağıtım sistemi1 – Analog (Düşük Kalite) RF Dağıtım
Analog görüntü dağıtım sistemi diğer sistemlere göre oldukça ucuz fakat aynı orantıda görüntü kalitesi düşük bir sistemdir. Digiturk, Dsmart, TİVİBU veya uydu alıcısı görüntüsü modülaör yardımı ile RF’e dönüştürülerek splitter ile televizyonlara dağıtımı yapılır. Televizyonlardan analog kanal araması yaplarak kanal bulunarak hafızaya alınır. Bu yayınlar karlı, karıncalı ve net olmayacağı için müşteri kaybı yaşamanız oldukça yüksektir.

 

 

 

Hdmi cafe restaurant dağıtım sistemi2 – HDMI Dağıtım

Digiturk, Dsmart, TİVİBU veya uydu alıcısı görüntüsü HDMI çıkışının istenilen televizyon sayısına göre HDMI Splitter ile dağıltılması işlemidir. Günümüzde en fazla kullanılan sistemdir. Tüm televizyonlara 720P çözünürlük formatında görüntü dağıtılabilir. Görüntü oldukça net ve kaliteli iletilir. Uzun mesafelerde HDMI yükseltici kullanılması gerekir. HDMI dağıtım sisteminin artıları olduğu kadar eksileri de vardır. HDMI Switch arızaları ve HDMI kablo arızaları oldukça sık yaşanmaktadır.

 

 

 

dvb-c cafe restauran tv dagitim sistemi3 – QAM DVB-C Dağıtım
Bu sistem yukarıda belirtilen iki sistemden daha pahalı olmasına karşın en verimli ve sorunsuz çalışan sistemdir. Uydu alıcısı, DVD, Güvenlik kamerası, Digiturk, Dsmart, TİVİBU vs. HD ses ve görüntüleri QAM – DVB-C formatına çevirerek RG6/U4 veya RG6/U6 kablo ile dağıtım gerçekleşebilir.. Bu kabloların arıza yapmaları çok düşük bir ihtimal olduğundan arıza bakımından en sorunsuz çalışan sistemdir.

 

Daha detaylı anlatım için Tıkla

Cafe Restaurant TV Dağıtım Sistemleri kurulum taleplerinizi 0532 448 28 78 – 0532 448 28 78 numaralı telefonlardan bizi arayarak iletebilirsiniz.

 

Merkezi Uydu Sistemi