Headend Uydu Sistemi

Headend Uydu Sistemi

Headend Uydu sistemi, çanak antenlerden alınan uydu sinyallerinin profesyonel uydu alıcıları ve ekipmanları ile, kablo ağlarına dağıtan bir tesistir. Gelen televizyon sinyallerinin alındığı, seçildiği, güçlendirildiği ve yeniden modüle edildiği ve kablolu ağlara aktarım için gönderildiği ana dağıtım merkezi olarak düşünülebilir.
Headend Uydu sistemi nedir? sorusuna bu şekilde cevap verilebilir.

headend uydu sistemi

Headend Uydu Sistemi Hakkında

Headend Uydu sistemi ile ilgili olarak pek çok detaya yer vermek gerek. Bu sistemi tercih etmek isteyenlerin merak edeceği bazı detaylara yer verelim. Bu sistem bireysel olarak tesis edilen sistemlere nazaran çok daha ekonomik olabilmektedir. Headend ve dağıtım tesisatının yapıldığı binalarda yani bu tür merkezi uydu sistemlerinde TV kanal başı maliyet, daire, oda ya da TV cihazı başına maliyet gibi durumlar ortaya çıkmaz ve nihayetinde çok daha ekonomik bir imkân söz konusu olur. Bu yüzden de Headend Uydu sistemleri fiyatları ile en tercih edilebilir, en avantajlı alternatiftir. Siz de bu tür alternatiflerinizin olduğunu unutmamalısınız.

Headend Uydu sistemi nasıl kurulur?

Headend Uydu sistemlerine dair çeşitli detaylar karşımıza çıkıyor ve bu detayları da işin uzmanlarından öğrenmek mümkün oluyor. Peki, Headend Uydu sistemi nasıl kurulur ya da çeşitleri nedir? Başlıca çeşitliliğe baktığımızda Headend Uydu sistemlerinde iki farklı alternatif karşımıza çıkıyor. Kurulum da buna uygun oluyor. Analog ve sayısal olarak ifade ettiğimiz çeşitlerde, yayın sistemi çok önemlidir. Hangi yayın sistemi tercih ediliyorsa, Headend Uydu sisteminin de ona göre tercih edilmesi, ona uyumlu olacak bir seçimin yapılması gerekir. Ayrıca bu tür ürünleri, kullanıcı sayısına göre de çeşitlendirebiliyoruz. Abone sayısına göre sınıflandırma yapılabilir ve ürün çeşitliliği değerlendirilebilir. Ayrıca bir de Headend Uydu sistemi fiyatları da sizin için cazip bir alternatif olduğunu işaret ediyor olabilir.

Toplu Konut, Otel, Hastane, Okul Headend Sistem kurulum ve arıza taleplerinizi 0532 448 28 78 – 0532 448 28 78 numaralı telefonu arayarak belirtebilirsiniz.


Smatv Sistemi

Smatv Sistemi Nedir?

SMATV, “Satellite Master Antenna Television” Türkçe karşılığı ise “Profesyonel Uydu Anten Dağıtımı” denebilir. SMATV Sistemi, Birden çok uydu sinyalini tek bir kablo üzerinden uzak mesafelere ve yüzlerce farklı televizyona dağıtım tekniğini ifade eder.

Smatv Sistemi Nasıl Kurulur?

SMATV sisteminde, kanalla güçlendirilmiş karasal sinyaller ve Amplifikatörler uydu sinyalleri ile birleştirilirler. Sonrada Multiswitch sistemi ile dağıtılırlar. Sinyal kalitesinde bir kayıp söz konusu olmadan tesis edilen bu sistemler, son derece cazip birer alternatiftir. Dolayısıyla büyük oteller, toplu konutlar, hastaneler gibi televizyon kullanımının yoğun ve fazla olduğu yerlerde en çok tercih edilen sistemler olduklarını da söylemek mümkün. Birer temel sistem olarak adlandırılan SMATV sistemlerinde, sorunsuz bir hizmet almak, keyifli bir seyre sahip olmak son derece kolay. Ancak bu tür tesisatları işinin uzmanına bırakmak gerek. Üstelik SMATV kanal arama gibi işlemler oldukça basittir.. Ekonomiye önem veren toplu televizyon kullanım alanlarının seçimi bu tür sistemlerden yana olmaktadır ve bu sayede uygun fiyatlara yüksek kalite elde edilmekte, iyi bir seyir keyfi söz konusu olmaktadır. Kısacası SMATV nedir dersek, hem çokça avantajı olan hem de bunlara bağlı olarak popüler olan bir sistemden söz ettiğimizi söyleyebiliriz. Dolayısıyla bu tür ihtiyaçlarınızı kesinlikle bir profesyonel ile görüşmelisiniz ve ona göre sistem tesis etmelisiniz. Böylece kusursuz bir kurulum mümkün olmakta, hem ekonomik hem de avantajlı bir sistem tesis edilmektedir.

Merkezi uydu sistemi ile alınan uydu yayınlarını, çoklu tv kullanılan alanlarda ve uzak mesafelere sorunsuz ulaştırmak için kullanılan sistemdir diyebiliriz. Toplu oturum konutlarında sadece merkezi çanak anten ve multiswitch sistemi ile uydu yayınını dağıtmak mümkün olmayabilir. Örneğin 45 blok ve 2.000 dairelik bir toplu konutta multiswitch sistemini sorunsuz kullanabilmek için her blok çatısına çanak antenler ve yine her blok için dağıtım santralleri kurulması gerekir. Bu durumda her blok çatısında çanak anten olacağı için görüntü kirliliği olacaktır. Aynı zamanda her televizyonda dahili yada harici uydu alıcısı olmak zorundadır.

Smatv dağıtım sistemi, günümüz teknolojisinde fiber optik sistemler ile mesafe ve abone sayısı önemsiz hale gelmiştir. Toplu konut, hastane, otel ve okullarda, çoklu tv izlenen alanlarda smatv merkezi sistem kullanımı uygundur.

Smatv konusunda uzman kadromuz ve müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışımız ile, Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine hizmet vermekteyiz.

Toplu konut, otel, hastane , okul gibi çoklu tv izlenen alanlara uzman ekibimiz ile Smatv kurulum ve teknik servis taleplerinizi gerçekleştiriyoruz.


QAM Merkezi Sistem

Qam sistemi kısaca, kalabalık ve tv kullanımının yoğun olduğu terlerde kullanılan bir uydu dağıtım sistemdir. Qam merkezi sistem avantajları kısaca, TV kumandanız ile yüzlerde digital HD kanal izleyebilirsiniz. Bireysel veya merkezi uydu sistemlerinde ikinci tv için, çanak anten veya uydu santralinden ikinci kablo çekilmesi gerekmektedir. Qam merkezi sistemde ise tek kablo daire içinde bölünerek iki veya daha fazla tv izleme imkanı sunar. Üstelik uydu alıcısı olmasına da gerek kalmaz. Yeni nesil televizyonların hemen hepsinde QAM Merkezi Sistem destekli sistem bulunmaktadır.

QAM dijital sistem nedir?
QAM yayın, 47 – 860 MHz aralığında çalışan bir RF dijital yayını olma özelliği taşır. QAM dijital sistem, kaliteli görüntüsü, pratik kullanımı, DVB-C kanal listesi ile pek çok alternatife göre daha teknolojik bir sistemdir. Bugün günümüzde analog sistem ile dijital sistem karşılaştırıldığında, çamurlu yol ile asfalt yol benzetmesini yapmak mümkün. Teknoloji, bugün kullandığımız teknolojik televizyonlara uygun olarak dijital sistemleri sunmaktadır ve bu seçenek daha fazla kullanışlılık vadeder.
QAM Dijital Sistem Tesisi
QAM dijital sistem tesis edilirken, televizyon özelliklerinin de sorgulandığını görüyoruz. Örneğin, bu tür yayınları izleyebilmek için televizyonlarımızda DVB-C sisteminin olması mı gerekir? Bu sorunun sıkça dile getirildiğini görüyoruz ancak cevap hayır. Her ne kadar bugün yeni televizyonların pek çoğunun dâhilinde bu sistem olsa da, olmadığı durumlar için de çözüm söz konusu. QAM Recevier alınabilir ve sorun çözülebilir. Aksi halde ise yeni bir televizyon almak daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Kaliteli yayın ve keyifli seyir için her zaman QAM doğru tercih olacaktır.

Qam headend site, otel, hastane,toplu konut tv altyapı arıza bakım kurulum hizmetleri taleplerinizi bize iletebilirsiniz. Profesyonel ekipman ve teknisyen ile QAM Merkezi Sistem konusunda hizmet vermekteyiz.

Destek İçin:
Telefon : 0532 448 28 78
GSM : 0532 448 28 78
Mail : info@atasehiruydu.com

 

Formu doldurarak bize ulaşın