Otel Uydu Sistemi

Otel uydu sistemi hiç bu kadar uygun fiyatlı olmamıştı.! Nasıl mı? İste detaylar..

Otel Uydu Sistemi

Otel Televizyon Dağıtım Sistemi, genellikle çanak anten üzerinden alınan sinyallerin, ülkemiz de oldukça pahalı ekipmanlar ile işlenerek onlarca, yüzlerce hatta binlerce televizyona dağılması işlemidir. Yazı başlığı Otel Uydu Sistemi ancak bu sistem Hastane, Okul, Toplu konutlar için de geçerlidir.


Otel Multiswitch Uydu Sistemi;

Çanak antenlerden alınan sinyaller Multiswitch (Uydu Dağıtıcı, Uydu Santral) vasıtası ile televizyonlara uydu sinyallerinin iletilmesi ile, SD, HD, FULL HD, 4K kanalların izlenmesidir. Sistem diğer Otel Uydu Sistemlerine göre daha uygun fiyatlıdır.

Otel Multiswitch Uydu Sistemi Olumlu Yönleri;

 • Uygun fiyatlı ekipman
 • Kolay kurulum, Kolay arıza çözümü
 • Paralı platformlar ile uyumlu (Digiturk, D-Smart, Tivibu)

Otel Multiswitch Uydu Sistemi Olumsuz Yönleri;

 • Her televizyon için ana sistemden kablo çekilmesi gerekir. (Örnek; 20 katlı bina ve Multiswitch 20. katta.. Her odadaki televizyon için 20. kattan ayrı ayrı kablo çekilmesi gerekir.)

Otel Headend QAM SMATV Uydu Sistemi;

Multiswitch sisteme göre artısı, her televizyon için ana merkezden kablo çekilmesine ihtiyaç duyulmaz. Ana sistemden alınan sinyaller 1 adet kablo üzerinden bölünerek istenilen sayıda televizyon çalıştırılabilir.

Multiswitch uydu sistemine göre eksisi, Tabi bu sistemin çalışması için Transmodülatör, modülatör gibi ekipmanlar oldukça pahalıdır. Kanal sayısına göre, daha doğrusu TP (Transponder) sayısına göre bu fiyat artar da artar 🙂

Ekipmanlar döviz bazında satılır, sistemin kurulumu oldukça pahalı, arıza yapması ise otel yöneticisi tarafından çok ta hoş karşılanmaz. (Ekonomik açıdan)

Tüm bu olumsuz etkenlere karşı firmamız, en son teknoloji olan Otel Uydu Sistemi için çok ekonomik bir sistem kurulumu gerçekleştirebilir.

Yeni Nesil Otel Uydu Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yeni nesil uygun fiyatlı Otel uydu sistemi kurulumu için gerekli malzemeler Çanak anten, LNB, anten kablosu, splitter, F Konnektör, Geniş band Amplifier vs..

otel uydu sistemi

Yani değerli okuyucu sizin de gördüğünüz gibi nerdeyse hepimizin tanıdığı, bildiği yada en azından adını duyduğu malzemeler.. İşte bu yüzden otel uydu sistemi fiyatı oldukça düşük maliyetlidir. ( Diğer otel tv sistemlerine kıyasla. Örnek; HEADEND, İPTV, SMATV, QAM )

 • Bina çatısına yada uygun olan bir yere çanak anten kurulur
 • Çanak antenden alınan sinyaller tıpkı Headend sistemde olduğu gibi RG6 kablo (Mesafe uzaklığına göre fiber kablo) ile sinyaller televizyonlara taşınır.

Yeni Nesil Otel Uydu Sistemi & Multiswitch Uydu Sistemi İle Kıyaslama;

 • Yeni nesil otel uydu sistemi tıpkı multiswitch uydu sisteminde kullanılan, uygun fiyatlı malzemeler ile kurulur. Multiswitch uydu sistemin de kablo üzerindeki uydu sinyali bölünemez. Bakınız bu yazımız da anlatmaya çalıştık.
 • Yeni Nesil Otel Uydu Sisteminde, 1 kablo ile onlarca, yüzlerce, binlerce televizyona uydu yayını verilebilir.
 • Ana sistemden otel katına çekilen 1 kablo ile o katta bulunan tüm odalara uydu yayını verilebilir. Yani ana sistemden gelen anten kablosu splitter ile bölünerek o kattaki bütün televizyonlar aynı anda sorunsuz olarak çalışabilir. Yine bu kablo farklı katlara devam ettirilebilir. Yani işin özü, kablo üzerindeki uydu sinyali bölünebilir.
 • Bu sistem ile sadece ülkemizde kullanılan paralı platformlardan sadece Digiturk üyeliği alınabilir. D-Smart ve Tivibu üyeliği alınamaz.

Yeni Nesil Otel Uydu Sistemi & Headend, QAM Uydu Sistemi İle Kıyaslama;

 • Yeni nesil otel uydu sistemi, uygun fiyatlı malzemeler ile kurulur.
 • Haedend, QAM uydu sistemi ekipmanları oldukça pahalıdır ve arıza durumunda, arızanın giderilmesi için uzmanlık gerekir. ( Mahallemizdeki uyducunun bu sistemin arızasını gidermesi oldukça zordur. Yanlış anlaşılma olmaması açısından; bu sistemin arıza tespitinde, sinyallerini ölçmek için profesyonel cihazlar gerekir. Kabaca sıradan bir uydu bulucu 1.000-5.000 TL iken bu cihazlar 50.000-200.000 TL civarındadır.
 • Kanal sayısına göre fiyat daha da artmaktadır.
 • Bu sistem ile paralı platform üyeliği yapılamamaktadır. (Digiturk, D-Smart, TİVİBU)

 

Daha detaylı bilgi almak ve  demo kurulumu isterseniz lütfen bize ulaşın.

0216 888 02 64
0532 448 28 78
0535 819 28 78
info@atasehiruydu.com
atasehiruyduservisi@gmail.com

 1. Şefik Karadere diyor ki:

  Sistem yeni sanırım. 250 odalı bir otelimiz var. Televizyon sistemimiz analog. Kanal sayısı az ve kanallar net değil. Dijital sisteme geçiş için çok yüksek ücretler çıkardılar. “Otel uydu sistemi” Bu sistem anladığım kadarıyla daha uygun ve dijital bir televizyon sistemi. 250 odalı bir otel için televizyon sistemi kurulumu fiyatı verebilir misiniz?
  İyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir