Vestel Seg Regal TV Uydu Ayarları Resimli

Vestel, Seg, Regal TV Uydu Ayarları Resimli anlatımını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ayarları yapmadan önce çanak anten ayarının ve kablo bağlantısının düzgün ve sorunsuz olduğuna dikkat edilmelidir. Önce uydu ayarlarını yapmanız gerekiyor. Nasıl yapılacağı sırası ile resimli olarak gösterilmiştir.
Lütfen yazının sonundaki forma yorum bırakmayı unutmayın..!

Önemli Not= 0216 888 02 64 – 0532 448 28 78 numaralı telefonları arayarak İstanbul Anadolu yakası teknik servis hizmeti talep edebilirsiniz. Onun dışında telefon ile teknik destek hizmetimiz yoktur. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

vestel tv uydu ayarları Vestel televizyon kumandasından “MENÜ” tuşuna basıyoruz.


“AYARLAR” sekmesinden sonra “UYDU AYARLARI” OK tuşu ile seçiyoruz.


“ANTEN KURULUMU” seçiyoruz.


DiseqC (1) Uydu İsmi Türksat (42.0E) OK tuşu ile kaydedilir.

DiseqC (2) Uydu İsmi Hotbird (13.0E) çift çanak kullanılıyorsa isteğe göre bu ayarda yapılabilir. Hotbird kanallarını türksat taramasından sonra “OTOMATİK ARAMA ” seçeneğinden uydu ismi HOTBİRD seçili olacak şekilde yapabilirsiniz.

Merkezi uydu sistemi kullanıyorsanız veya birden fazla çanak anten kullanıyorsanız bu ayarları yapmanız zorunludur.

Diseqc ayarlarını göremiyorsanız, Vestel televizyonunuz “İLK KURULUM” seçeneğinden sıfırlayınız. Vestel tv kapanıp açılacak daha sonra dil seçeneği, Ülke, Arama Tipi vs, gelen seçeneklerden “Ev Modu” seç OK . Lütfen Sayısal Arama Tipini Seçiniz “UYDU” OK, Platform seçimi “1. Normal” OK, Anten Tipi “DiseqC Anahtarı” seçilerek ilk kurulum gerçekleştirilir.


Tekrar MENÜ tuşuna basılarak “KURULUM” seçlir.


Manuel Kanal Arama Seçilir.


Yukarıdaki ayarlar yapılarak “OK” tuşuna basılarak  Arama Başlatılır.


Çanak anten ve kablo bağlantınız da sorun yoksa kanallar yüklenecektir. Yükleme bitene kadar müdahale etmeyin!

Kanal taraması başarısız olursa, çanak anten yada kablo bağlantılarınız da sorun var demektir.


Telefon ile Teknik Destek Hizmetimiz Yoktur. Lütfen Telefon ile Arayarak Yardım Talep Etmeyiniz. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.

Konu ile alakalı teknik servis talebinizi 0216 888 02 64 – 0532 448 28 78 numaralı telefonlardan iletebilirsiniz.

 

 1. Mihca diyor ki:

  Dediğiniz şekilde yaptım kanallar da geldi fakat kanallar 1. Sayıdan başlamak yerine 101. Sayıdan başlıyor bunu nasıl düzeltebiliriz ?

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,
   Televizyonun fişini çekip 60 saniye bekleyerek tekrar takın. Düzelmez ise fabrika ayarına alıp tekrar kurulum yaptırarak deneyebilirsiniz.
   Saygılarımla

  • Cüneyt diyor ki:

   Kanallar geliyor fakat sinyal yok diyor. Kabloyu kontrol ettim sorun yok. Ayrıca uydu kablo girişi aşırı derecede ısınıyor bunun nedeni ne olabilir.

   • Ataşehir Uydu diyor ki:

    Merhaba,
    Uydu anten kablonuz da veya uydu anten kablosu bağlantı noktasında sorun olma ihtimali yüksek. Kablo da ek varsa kesip yeniden yapmayı deneyiniz. Sonuç alamazsanız profesyonel yardım almanızı tavsiye ederim. Bu arıza sonucu tuner girişi zarar görebilir.
    Saygılarımla.

 2. Senol diyor ki:

  Temiz anlatım için teşekkürler. Bnm bi sorunum var. Yrdmc olursan sevinirim. Çift çıkışlı lnb var. Tvde çogu kanal çekmiyor normalde otomatik güncellemeai gerekirken. Yapmıyor. Sebebi 12380v27500 ayarlarını girdiğimde sinyal seviyem ve kalitem sıfır. Acaba anten kablo veya lnb mi sıkıntılı diycem ama eski frekansta olan kanalları çekiyor. Onlarda olma ihtimali yok ayarlarda biryeri hatalı yapıyorum galiba. Çift çıkışlı lnb için direk unicable dsiec mi seçilmeli. Birde lnb düşük bant yüksek bant diye birşey çıkıyor bende 9750 10600 yazıyorum ben ama dogru mu? Hiç kimsede çıkmıyor galiba bu

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Bu tip çanak anten arızaları ile sık karşılaşmaktayız. Bahsettiğiniz arızanın bir çok nedeni olabilir. Nokta atışı bu sebepten arıza meydana gelir diyemeyiz. 12380 V 27500 frekansını alabilmeniz için anten ayarının ve ara elemanların tam olarak çalışması gerekir. Yani, çanak anten sinyali gayet iyi ama anten kablosunda deformeler var yada ek yeri düzgün bağlanmamış olursa yine sinyal alamazsınız. Bir diğer sorunuzun cevabı, dİSEqC- birden fazla çanak anten kullanıyorsanız, Multiswitch sistemi kullanıyorsanız yani Türksat+Hotbird gibi, diseqc 1.0 seçeneği karşısında Türksat uydusu için 1 yada A, Hotbird uydusu için 2 yada B seçilmelidir. Bireysel çanak anten kullanıyorsanız diseqc seçeneğinin açık-kapalı olması sorun teşkil etmez. UNİCABLE ise UNİCALE LNB, Multiswitch ile tek kablo üzerinden birden fazla uydu alıcısı kullanımı için seçilmesi gereken bir ayardır.
   LNB ayarları, LNB tipi Universal 9750-10600 seçilmelidir. Tavsiyem, uzman bir uydu servisi çağırarak sistemi kontrol ettirmeniz. Saygılarımla

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Azersat uydusuna ayarlı bir çanak anteniniz varsa, uydu ekle seçeneğinden kendiniz ekleyebilirsiniz. Uydu ismi ne yazdığı çok önemli değil. LNB ve diseqc ayarlarını doğru yaparsanız ve frekansları manuel olarak aratırsanız kanalları Azerspace uydusundaki kanalları izleyebilirsiniz. Saygılarımla.

 3. Yasin Ercan diyor ki:

  Seg marka televizyon aldım 110 ekran eve gittiğimde uydu kablosunu taktım açtığımdan uydu alıcı 2 yok diyor kurulumunda yaptım ama olmuyor eski televizyonuma taktığım zaman kabloyu çalışıyor yeni televizyona taktığımda ise uydu alıcısı yok diyor lnb ile ilgili bi sorun olduğunu düşünüyorum bunu nasıl ayarlayabilirim

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba. Source seçeneği ile TV modunu seçmeniz gerekir. TV modunu seçmenize rağmen aynı hatayı alıyorsanız SEG TV müşteri hizmetlerinden destek almanızı tavsiye ederim. Saygılarımla.

   • Akif diyor ki:

    Merhaba seg marka tv aldım kanallar yüklendi bir kismi açılıyor ancak trt fox gibi kanllar da sinyal yok diyor ne yapmalıyım ?

    • Ataşehir Uydu diyor ki:

     Merhaba. Yüksek ihtimalle anten kablonuz da sorun olabilir. Anten kablosunda ek varsa bu sebepten olma olasılığı yüksek. Elinizden geliyorsa kablo bağlantılarını yenileyerek deneme yapabilirsiniz. Sonuç alamazsanız profesyonel bir uydu servisi çağırmanız gerekir. Saygılarımla..

  • Ataşehir Uydu diyor ki:

   Merhaba,

   Uydu isminin çok önemi yok. Anten ayarlarını doğru yapmanız durumunda kanalları sorunsuz bulcaktır.

   Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir