Çekmeköy Uydu Servisi

Çekmeköy Uydu Servisi, Çekmeköy ilçesinin tüm bölgelerine hızlı kaliteli uydu teknik servis hizmeti. Uydu alıcısı satışı, ankastre kablo çekimi, televizyon montajı, kanal yükleme ve düzenleme, internet kablo çekimi, telefon kablo çekimi, internet modem kurulumu gibi konularda da bizden servis hizmeti alabilirsiniz.

Çekmeköy Uydu Servisi

Çekmeköy Uydu Servisi

Çekmeköy Digiturk sinyal arızaları, D-Smart sinyal arızaları, TİVİBU sinyal arızaları konusunda teknik servis hizmeti.

Çekmeköy Uydu Servisi-,– İstanbul Çekmeköy ilçesinin tüm bölgelerine hızlı kaliteli uydu teknik servis hizmeti.

Uzman ekiplerimiz ile haftanın 7 günü 08:00 – 20:00 arası teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Teknik servis çağırmak için -0532 448 28 78– numaraya tıklayarak arama yapabilirsiniz.

Çekmeköy Uydu Servisi haftanın yedi günü Uydu kurulum, çanak anten ayar, LNB arızaları, kablo çekimi ve değişimi, -Merkezi uydu sistemi kurulum-, bakım ve onarım konusunda uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. 20 yıllık sektör geçmişi, deneyimi ve müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışı ile haftanın 7 günü servis çağırabilirsiniz.

 

Çekmeköy Uyducu

-Çekmeköy Çanak anten kurulumu
-Uydu alıcısı satışı
-LNB arızaları
-Çekmeköy Televizyon tamiri
-Merkezi uydu sistemi kurulum, bakım ve onarımı
-Türksat çanak anten uydu kurulumu
-Hotbird çanak anten uydu kurulumu
-Astra çanak anten uydu kurulumu
-Azersat uydu kurulumu
-Anten kablosu arızaları
-Çekmeköy Televizyon montajı
-Uydu kanal yükleme
-Uydu kanal sıralama
-Uydu kanal düzenleme
-İnternet kablosu çekimi
-Anten kablosu tespiti ve tamiri
-Anten kablosu ek yapma
-Telefon kablosu tespiti ve yenileme

Çekmeköy Uydu Servisi Çanak Anten Montajı;

Çanak anten montajı kolay gözükmesine rağmen, kötü montaj yapıldığında başınızı oldukça fazla ağrıtacak bir durumdur. Çanak anten kurulumu yapılacak zeminin iyi seçilmesi oldukça önemlidir. Mümkünse beton duvar, sağlam sıvalı duvar, demir boru – direk gibi alana montaj yapılması, çanak antenin yerinden oynamamasını sağlayacak ve rüzgarlı havalarda sorunsuz bir şekilde uydu yayını izlemenize olanak sağlayacaktır.– Firmamız uzman personel ve 20 yıllık sektör geçmişi ile Çekmeköy çanak anten montajını garantili olarak yapmaktadır. Aynı zamanda çanak anten satışımız da mevcuttur.

Çekmeköy LNB Değişimi

Uydu sistemlerinde LNB arızaları en sık karşılaşılan arızalardandır. Çanak antenin ucunda bulunan, sürekli soğuk ve sıcak havaya maruz kalan LNB’leinr, zamanla dış koruyucu plastiği zarar görerek çatlar-kırılır. Bu kırık yada çatlaktan su sızarak LNB’nin arızalanmasına neden olur. Firmamız LNB değişimi  konusunda uzman kadromuz ile servis hizmeti vermektedir.

 

Çekmeköy Uydu Servisi Anten Kablosu Değişimi

Anten kabloları tıpkı LNB’ler gibi genelde soğuk ve sıcak havaya maruz kalırlar. Bu sebepten dolayı dış plastikleri deforme olarak yırtılır-delinir. Bu yırtık yada delikten sızan su kablonun takılı olduğu uydu alıcısı-televizyon anten girişine kadar ulaşabilmektedir. Sıvı teması, anten girişini bozacağı gibi televizyonun-uydu alıcısının diğer elektronik malzemelerine de zarar verebilmektedir.

Çekmeköy Anten Kablosu değişimi-, kablo çekimi, anten kablosu ekleme, ankastre kablo çekimi gibi konularda firmamızdan servis çağırabilirsiniz.

Çekmeköy Merkezi Uydu Sistemi Kurulumu, Onarımı

Yeni kurulacak olan Merkezi uydu sistemi, uzman kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Düzgün kurulumu yapılamayan bir merkezi uydu sistemi, çok fazla arıza vereceği gibi bu arızaların oldukça masraflı olabileceğini söyleyebiliriz.– Çekmeköy uydu servisi-, merkezi uydu sistemi konusunda onlarca referans ve 20 yıllık tecrübeye sahiptir.

Aynı şekilde merkezi uydu sistemi kurulumda kullanılacak olan malzemelerin kalitesi de çok önemlidir. Kalitesiz malzemeler, merkezi uydu sisteminin sürekli arıza yapmasına, uydu yayınının kesintisiz bir şekilde izlenmesini engellemektedir.

Firmamız merkezi uydu sistemi kurulum ve onarımlarında, Türkiye ve dünyada marka olmuş, kaliteli firmaların ürünlerini kullanmaktadır.

Bakım, Onarım, Kanal Düzenleme Yaptığımız Uydu Alıcısı Markaları

Next, Hiremco, Dreambox, Baff, Dreamstar, Magbox, Neta, Goldmaster, Redline, Arçelik, Atalanta, Linx, Showmax, Amstrad, Benjamin, Digibox, Digiline, Digiturk, D-Smart, Formuler, Grundig, Hitech, Jameson, Kawai, Korax, Mersat, Multibox, Premier, Regal, Rose, Rowell, Samux, Skybox, Skysat, Sony, Starbox, Suntech, Technobox, Technosat, TİVİBU, Vestel, Wissman, Yumatu

Bakım, Onarım, Kanal Düzenleme Yaptığımız Televizyon Markaları

Samsung, LG,  Altus, Arçelik, Beko, Vestel, Seg, Regal, Sony, Philips, Toshiba, Awox, Axen, Dijitsu, Finlux, Fujitech, Grundig, Hi-Level, Hisense, Jameson,Loewe, Next, Panasonic, Premier, Profilo, Nordmende, Redline, Skytech, Sunny, Techwood, Telefunken, Woon, Yumatu

Çekmeköy Televizyon Montajı

Günümüz de neredeyse her evde bir televizyon bulunmaktadır ve yapılan araştırmaya göre düşerek kırılmaların, duvara sabitlenen -asılan – montajlanan televizyonların, duvara asılmayan televizyonlara oranla kırılması oldukça düşüktür.

Televizyon montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli nokta;

 • Montaj yapılacak zeminin sağlamlığı
 • Televizyon büyüklüğüne göre askı aparatı seçimi
 • Odanın durumuna göre sabit yada hareketli askı aparatı seçilmesi
 • Tecrübeli kişiler tarafından Televizyon Montajı yapılması

-Çekmeköy Uydu ve Elektronik tüplü televizyonların yerini Plazma televizyonların almaya başladığı dönemden beri, her marka televizyon montajını titizlikle yapmaktadır.

Hemen televizyon montajı yaptırmak için bize ulaşın.!

Çekmeköy Uydu Servisi Neler Yapar?

-Her marka televizyon montaj

-Her marka televizyon kanal yükleme

-Projeksiyon montaj

-Projeksiyon perde montaj

-Ses sistemi kurulumu

-Cafe-Restoran tv sistemi kurulumu

-Cafe-Restoran tv sistemi arıza çözümü

-Uydu kanal sıralaması

-Uydu alıcısı arızaları

-Yan oda uydu kurulumu

-D-Smart kutu ve kart arızaları harici arızaların çözümü

-Digiturk kutu ve kart arızaları– harici arızaların çözümü

-TİVİBU kutu ve kart arızaları harici arızaların çözümü

-Uydu alıcısı satışı

-Çanak anten satışı

-Anten kablosu satışı

-Uydu aksesuar satışı

Hemen aramak için numaramız -0532 448 28 78– (Bu sayfayı cep telefonu üzerinden inceliyorsanız, numaraya tıklayarak arama yapabilirsiniz.)

Adresi belli olmayan, vergi açılışı olmayan, bu işi ek olarak yapan kişi ve firmalardan lütfen uzak durun.

Ataşehir Uydu ve Elektronik tarafından yapılan tüm bireysel kurulum ve arıza hizmeti faturalı ve 1 yıl garanti kapsamındadır.

 


 

çekmeköy televizyon montaj

Ataşehir Uydu ve Elektronik– olarak yaptığımız tüm kurulum ve arıza işlemleri tarafımızdan garantilidir. Uzman kadromuz ve müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışımız ile hizmet vermekteyiz.

Çekmeköy Uydu Teknik Servisi

Hizmet almak için lütfen aşağıdaki telefon numaralarından, mail adresinden yada iletişim formundan bize ulaşın. Size en kısa sürede dönüş sağlayacağız


Merkezi uydu sistemi kablo bağlantısı sorunları, diseqc ayarları. kanal yükleme ayarları, sinyal yok hatası nasıl düzeltilir gibi sorunların çözümünü bu yazımız da anlatmaya çalışacağız.

Daha fazla sorun, yada sorularınız varsa aşağıdaki yorum kısmından bize yazarak yardım alabilirsiniz. Telefon da teknik destek hizmetimiz yoktur.! Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İstanbul içi teknik servis çağırmak için 0532 448 28 78 numaralı telefonu arayabilir, mesaj atabilirsiniz.

Önce Merkezi Uydu Sistemi nedir tanıyalım;

Merkezi Uydu Sistemi Nedir? Multiswitch Uydu Sistemi

Apartman ve Küçük ölçekli sitelerde en yaygın kullanılan sistem Multiswitch merkezi uydu sistemidir.

Merkezi uydu sistemi, 1- 4 adet çanak antenden alına sinyalleri Multiswitch’e aktarılarak, istenilen sayıda daireye, uydu yayını verilmesidir. Fiyat bakımından oldukça uygun olan bu sistem uzman kişiler tarafından kurulması durumunda uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanılabilir.

1 çanaklı merkezi uydu sistemi 4 çanaklı merkezi uydu sistemi

Merkezi Uydu Sistemi Kablo Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Multiswitch çıkışına takılan anten kablosu, daire içine anten prizine yada direk olarak uydu alıcısı/televizyon anten girişine bağlanır. Kablo bağlantısı F Konnekör ile yapılmalıdır. Uydu Priz içi bağlarken aşağıda anlattığımız gibi kısa devre olmamasına dikkat edilmelidir.

Anten Kablosuna Ek Yapılır mı?

Anten kablosuna ek yapılacaksa F Konnekör ve F Ara ile yapılmalıdır. Böylece kabloda sinyal kaybı en aza düşürülür. Anten kablolarını birbirine dolama ile ek yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Merkezi Uydu Sistemi Kablo Kısa Devre, LNB Aşırı Yüklendi!

Merkezi uydu sisteminde veya bireysel olarak kullanılan uydu sisteminde “LNB Aşırı Yüklendi. Lütfen Cihazı Kapatın!” gibi uyarı alıyorsanız bu sorunu acil olarak düzeltmek yada cihazın elektriğini kesmek gerekir. Aksi taktirde uydu alıcısı yada televizyon zarar görebilir.

Anten kablosu ucundaki F konnektör sökülerek bağlantı kontrol edilir. Anten kablosu RG6 Koaksiyel Kablo iki iletken kısımdan oluşmaktadır. Kablo içinde bakır kısım ve şase için saçaklı olarak tabir ettiğimiz ince kılcal teller.. Bakır kısım ile saçaklı teller birbirine temas ederse, “LNB aşırı yüklendi” hatası alırız yada sinyal alamayız. Bu iki iletken kısmı ayırdıktan sonra F konnektör takılır ve sorunun düzeldiği görülür.

Merkezi Uydu Sistemi Diseqc Ayarı Nasıl Yapılır?

Anten ayarları kısmından Uydu Adı Türksat, anten bağlantı tipi Diseqc  1.0 veya 1.1, LNB 1 seçilmelidir. Yani Türksat uydusunu  Diseqc 1 – LNB1 olarak kaydetmemiz gerekir. İki çanak anten bağlantımız varsa örneğin Hotbird,  bu defa uydu ismi Hotbird Diseqc 2- LNB2 Seçilmelidir. Bu ayar, uydu alıcıları yada televizyonların menülerinde farklı ibareler ile anlatılıyor olsa bile terimler birbirine yakındır.  Türksat uydusu genellikle Diseqc 1 olarak çalışmaktadır ancak bazı istisna durumlarda diseqc 2 portuna da bağlanmış olabilir. Diseqc portunu bilmiyorsanız diseqc 1, diseqc 2 deneyerek, deneme yanılma yöntemi ile sinyali bulmayı deneyebilirsiniz.

Merkezi Uydu Sistemini Farklı Odalara Dağıtabilir miyim?

Standart Multiswitch Uydu sisteminde, tek kablo ile 1 adet uydu alıcısı yada televizyon çalışmaktadır. Bu konu oldukça fazla kafa karıştırmaktadır. Yani 1 kablo ile farklı odalara dağıtım yapmak mümkün değildir. 2. televizyon-uydu alıcısı için 2. kablo, 3. televizyon-uydu alıcısı için 3. kablo çekilmesi gerekir. Anten Kablolarının uydu santralinden televizyona kadar çekilmesi gerekir. Bazı arkadaşlar tek kablo ile 2 yada daha fazla uydu alıcısı kullanıldığını iddia etse de, uydu sisteminde teknik olarak bir kablo ikiye yada daha fazla bölünemez.

Merkezi uydu sistemi tek kablo ikiye bölünürse ne olur? 

1 anten kablosunu 5-2500 Mhz splitter ile ikiye bölüp iki farklı cihaza bağlanırsa, voltaj çakışması olacağı için her iki cihazda da kanallar düzgün çalışmayacaktır. Bir çok kanal da sinyal yok hatası olacaktır. Bu hata hem merkezi uydu sisteminde hem de bireysel uydu sisteminde aynıdır.

Ancaaak, her iki cihaz da Aynı kanalı açtığınız da iki tarafta da izlenebilir ancak bu oran %70 dir. Sinyalin kalitesine göre göstermeme olasılığı da unutulmamalıdır. Bunun yerine bir cihazı açtığınız da diğer cihazı elektrikten çekmeyi deneyebilirsiniz. Böylece tek cihaz çalışacağı için sistem daha iyi çalışacaktır. Bu şekilde de sinyal kalitesine bağlı sistemin çalışmama olasılığı unutulmamalıdır.

 

Çekmeköy Merkezi Uydu Sistemi LNB Ayarı;

Merkezi uydu sisteminde LNB ayarı oldukça önemlidir. LNB ayarı yanlış yapılırsa, bir çok kanal göstermeyebilir yada uydu sisteminiz hiç çalışmaz. Merkezi uydu sistemin de LNB ayarı şöyle olmalıdır;

LNB Tipi = Universal

LNB Frekansı (Alt Osilatörü) =9750

LNB Frekansı (Üst Osilatörü) =10600

22 KHZ = Otomatik

LNB Gücü = Açık

LNB Voltajı = 13/18V, 14/18V

Yukarıda bahsettiğimiz LNB ayarları, genel olarak anlatılmaya çalışılmıştır. Her cihazın menüsü aynı olmadığı gibi terimler farklı olabilir ancak yaklaşık olarak birbirine benzer.

 

Daha fazla sorun, yada sorularınız varsa aşağıdaki yorum kısmından bize yazarak yardım alabilirsiniz. Telefon da teknik destek hizmetimiz yoktur. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İstanbul içi teknik servis çağırmak için 0532 448 28 78 numaralı telefonu arayabilir, mesaj atabilirsiniz.


Uydu Arızaları ve Çözümleri

Uydu, Digitürk, D-smart, Tivibu.. Kısacası çanak anten ile izlenen tüm platformların arızaları birbirine benzemektedir. Bu arızaların neden kaynaklandığını ve çözümlerini aşağıda belirtmeye çalıştık.

Lütfen yorum ve önerilerinizi esirgemeyin..

Telefon ile Teknik Destek Hizmetimiz Yoktur. Lütfen Telefon ile Arayarak Yardım Talep Etmeyiniz. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz. 

Önemli Not= 0532 448 28 78 – 0532 448 28 78 numaralı telefonları arayarak İstanbul Anadolu yakası teknik servis hizmeti talep edebilirsiniz.


Site yönetimlerine ve yöneticilerine özel, “Ücretsiz merkezi uydu sistemi  bakım ve onarım”  yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Uydu Alıcısı Çalışmıyor!

 • Elektrik fişi, adaptör kontrol edilmeli.Yerinden çıkmışsa takılmalı. Elektrik fişi takıldıktan sonra cihazın ön ekranında harf, rakam yada ışık olmalıdır.(cihaz marka ve modele göre değişmektedir)
 • Uydu Alıcısı Fişe takılı olduğu halde cihazın ön panelinde bir hareket yok ise cihazı en yakın teknk servise götürmeniz gerekir. Uydu alıcısı arızaları ile ilgili sorunlarda bizden telefon yada mail yolu ile destek alabilirsiniz.

Uydu Kumandası Çalışmıyor!

  • Yüksek ihtimal pili bitmiş yada ters takılmış olabilir 🙂 Bu işin esprisi tabi ama gerçeklik payı oldukça yüksek.

Kumanda Pilleri değiştirdim ama hala uydu alıcısını kumanda edemiyorum.!
Uydu alıcısının kumandasından kanal değiştirme tuşlarına basılır.(Uydu alıcısı kapalı ise bu işlem işe yaramayacaktır. Uydu alıcısının Kapalı olması durumunda kumandadan açıp kapatma “kırmızı ve en üstte olur” tuşuna basılır.) Tuşlara her bastığınızda uydu alıcısının ön panelinde kanal sayılarının değişmesi gerekir. D-Smart ve Digitürk kumandalarının bazılarında akıllı kumanda özelliği bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken, D-Smart kumandalarında kumandaya her bastığınızda kumanda üzerinde “D-SMART” yazan tuşun ışığının yanması gerekir. “TV” ışığı yanıyorsa, “D-SMART” yazan tuşa basılarak yukarıdaki işlem tekrarlanır. Aynı şekilde “DİGİTURK” kumandasında akıllı kumanda özelliği varsa (siyah-gri renk kumanda) tuşlara bastığınızda ışığın “SAT” tuşu üzerinde yeşil renk yanması gerekir. Işık rengi kırmızı ve “TV” üzerinde ışık yanıyorsa “SAT” tuşuna basılarak yukarıda işlem tekrarlanır.

 • Tüm bu işlemlerden sonra hala kumandanız çalışmıyor ise bizden destek alabilirsiniz.

Uydu Alıcısı Çalışıyor Ama Görüntü Yok!

 • Bu durumda önce kablo bağlantıları kontrol edilir. Uydu alıcısının arkasındaki çıkışlar Scart, HDMI, DVI, COMPANENT vs. kablo bağlantısı yerinden çıkmış yada oynamış olabilir. Yerine tam olarak oturması gerekir. Aynı şekilde TV arkasındaki girişlerde kontrol edilmelidir. Girişlerde sorun yok ve hala görüntü alamıyorsanız TV kumandasından kaynak seçimi yapmanız gerekebilir. Kaynak listesi tuşu televizyonunuzun marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Kaynak tuşu genellikle “İNPUT, SOURCE, AV” yazmaktadır. Kaynak listesine girerek, cihaz hangi girişe bağlı ise o giriş seçilerek görüntü alınır.
 • Tüm bu işlemlerden sonra hala görüntü alamadıysanız bizden destek alabilirsiniz.

Ekran Bozuk CD Benzeri Takılma Ve Donma Oluyor!

 • Sinyal ile alakalı bir sorun. Başlıca sebepleri, çanak anten ayarsız, kablo bağlantıları yetersiz, uydu prizi arızalı, diseqc switch arızalı, uydu alıcısı tuner arızalı vs…
 • Daire içi kablo bağlantıları kontrol edilir. Sorun devam ediyorsa servis çağırmanız gerekir. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz

Kanal İsimleri Görülüyor Fakat “Sinyal Yok” Yazıyor!

 • Sinyal ile alakalı bir sorun. Başlıca sebepleri, çanak anten ayarsız, uydu prizi arızalı, diseqc switch arızalı, uydu alıcısı tuner arızalı, anten kablosu arızalı, LNB arızalı vs…
 • Daire içi kablo bağlantıları kontrol edilir. Uydu alıcısı fişten çıkakrılıp tekrar takılır. Sorun devam ediyorsa servis çağırmanız gerekir. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz

HD Cihaz Kullanıyorum ama Görüntü Çok Kötü!

 • Uydu alıcısının çözünürlük ayarları bozulmuş, HDMI kablosu kaltesiz olabilir. Çözünürlük ayarı 720P, 1080i, 1080p formatında olmalıdır. HDMI kablosu standart özellikte olabilir. Daha kaliteli bir kablo ile daha iyi bir görüntü alınabilir.
 • Çöznürlük ayarını yapamazsanız yada kaliteli bir HDMI kablo talep ederseniz bizden destek alabilirsiniz.

Görüntü Bazen Yeşil yada Kırmızı Oluyor!

 • Uydu alıcısı scart kablo ile bağlıysa, scart kablo yerinden oynamış yada bozuk olabilir. HDMI kablo ile bağlı ise, HDMI kablonuz bozuk yada TV ile uyumsuz demektir.
 • Kablo bağlantılarını düzelttiniz, değiştirdiniz ama sorun düzelmediyse bizden destek alabilirsiniz.

Bazı Kanallar Göstermiyor. Sinyal Yok Hatası Alıyorum!

 • Uydu alıcısının frekans listesi eski olabilir. Frekansların güncellenmesi gerekir. Aşağıdaki video da şebeke arama nasıl yapılır anlatılmıştır. İzleyerek manuel kanal yüklenmesi gerekir.
 • Sinyal seviyesinde azalma, kablo bağlantılarında sorun olabilir.
 • Kablo bağlantılarını düzelttiniz, değiştirdiniz, kanal yüklemesi yapamadınız! sorun devam ediyorsa bizden teknik servis talebinde bulunabilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasının tüm semtlerine servis hizmetimiz vardır.
  0532 448 28 78 numaralı telefonu arayarak servis yazdırabilirsiniz.

Anasayfaya gitmek için TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir