Kafe Restoran Televizyon Görüntü Dağıtım Sistemi Nasıl Yapılır?

Televizyon Görüntü Dağıtım Sistemi Nasıl Yapılır?

Kafe, Restoran, Maç Kafe gibi, bir yada birden fazla cihazın (Digiturk, D-Smart, TİVİBU,  DVD Player) toplu olarak televizyonlara dağıtılması ve dağıtım sırasında görüntü netliğinin bozulmaması ile alakalı makalemizi inceleyebilirsiniz.

DVB-C, DVB-T Dağıtım Sistemi;

DVB-C , DVB-T Encoder Modülatör, basitçe olarak anlatmak gerekirse sistem şu şekilde çalışmaktadır;

Yayın kaynağından HDMI kablo ile aldığı yayını DVB-C (Digital Video Broadcast-Cable, Dijital Video Yayını – Sayısal), DVB-T (Digital Video Broadcast-Terrestrial, Dijital Video Yayını – Karasal) yayına çevirerek, koaksiyel kablo üzerinden görüntü ve ses dağıtımdır.

Dağıtım işlemi, RG6 kablo, uydu splitter ve sinyal yükseltici (Gerekirse kullanılır)  ile yapılmaktadır. Bu sayede kablo arızaları en aza indirgenerek değişimi de oldukça basittir.

TV sayısında kısıtlama yoktur. Yani bir cihaz ile aynı anda aynı görüntüyü yüzlerce televizyona aktarabilirsiniz.( Sinyalin yeterli olmadığı yerlerde sinyal yükseltici kullanılarak)

Birden fazla yayın kaynağının görüntüsü televizyonlara aktarılabilir. Her yayın kaynağı için bir Encoder kullanılabilir. Bu sayede aynı anda farklı televizyonlarda farklı yayın verilebilir. Örnek, 2 adet Digiturk uydu alıcınız var ve aynı anda farklı kanallarda farklı maç yayını veriliyor. İstediğiniz televizyon yada televizyonlara, televizyon kumandasından bu iki maç yayınından birini verebilirsiniz. Aynı şekilde Digiturk, D-Smart, TİVİBU gibi 3 adet farklı yayın kaynağını, farklı televizyonlara istediğiniz yayını verebilirsiniz. Ayrıca Flash bellek ile reklamlarınızı da televizyonlara aktarabilirsiniz.

Bahsedilen sistem fiyat ve kalite bakımından oldukça kullanışlıdır. HDMI kablolar ile yapılan dağıtımlardan  daha uzun ömürlü ve sorunsuz, RF analog sisteminden çok daha net görüntü (1920x1080_60P) verilebilir. İPTV istemine göre ise daha uygun fiyatlı ve kullanımı kolaydır.

Ataşehir Uydu ve Elektronik olarak, İstanbul’un tüm semtlerine kurulum hizmeti vermekteyiz.

Kablo çekimi, yeni sistem kurulumu, mevcut sisteme yeni yayın kaynağı ekleme, televizyon sayısı çoğalma gibi taleplerinizi 0532 448 28 78  numaralı telefondan iletebilirsniz.

 

Önemli Not= Kullanılacak olan televizyonlarda DVB-C Sayısal yayın yada DVB-T Karasal yayın özelliği olması gerekir. Son 3-5 sene içinde üretilen televizyonların neredeyse tamamında bu özellikler vardır. Televizyonlarda bu özellik yoksa, her televizyon için bir DVB-C, DVB-T dekoder gerekir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir