Merkezi uydu sistemi bakım ve onarımı

50 daire/abone ve üzeri apartman ve sitelere merkezi uydu sistem bakımını ücretsiz olarak yapıyoruz.

Apartman, site yöneticileri ve yöneticilik firmalarına özel, 50 daire ve üzeri apartman ve sitelere geliyoruz ve merkezi uydu sistemini bakımını ücretsiz olarak yapıyoruz.

Ücretsiz bakım neleri kapsıyor?

Ücretsiz bakım; çanak anten, anten kabloları, lnb, multiswitch, multiswitch adaptörü, konnektör, digiturk merkezi uydu sistemi bakımını kapsamaktadır.

Ücretsiz Merkezi Uydu Sistemi Bakımı Ne Demektir? Tam Olarak Nasıl Bir İşlem Uygulanıyor?

Talep etmeniz durumunda apartman ya da sitenize gelerek merkezi uydu sisteminin detaylı bakımını yapıyoruz. Bir nevi merkezi uydu sisteminizin Checkup işlemini yapmış oluyoruz.

Ücretsiz Merkezi Uydu Sistemi Bakımı Neden Gerekli?

Ücretsiz olduğu için 🙂 Bu işin şakası tabi.. Günümüzde televizyonlar lüks olamaktan çıkmış ve evlerde iş yerlerinde, otel ve hatta hastanelerde bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. Kaliteli bir televizyon yayını izleyebilmek için kaliteli bir uydu yayın sisteminizin olması şarttır. Çanak anten ve merkezi uydu sistemleri genellikle zor ulaşılan yerlere kurulur. Çanak antenler çatıda, multiswitch (Uydu Santral) ise tavan arası, şaft, merdiven boşluğunda yüksekte olabilmektedir. Yani bir doğalgaz, su sayacı gibi gözümüzün önünde değil ve istediğimiz zaman ulaşmamız mümkün olamayabilir. Bu nedenle gözle görülebilecek kablo çıkmaları, sarkmaları gibi basit ama televizyon izleyebilmek için önemli bir durumu farkedemeyebilirsiniz. Aynı şekilde çanak antenlerinizin durumunu merak ettiğinizde çatıya çıkma olanağınız olmayabilir. Bu durumda Ataşehir Uydu ve Elektronik olarak biz devreye giriyoruz. Adresinize kadar geliyoruz, gerekli kontrolleri yaparak size resimli ve yazılı bir analiz çıkartıyoruz. İhtiyaç olması durumunda malzeme değişimleri ve onarım hizmetlerini anında giderebiliyoruz.


Çanak Anten BakımıÇanak Anten Tamiratı

Çanak anten bakımı;

Merkezi uydu sisteminde kullanılan çanak antenlerin ne durumda olduğu, paslanma ve çürüme olup olmadığı, tahmini ne kadar zaman daha kullanılabileceği,montaj yeri sağlam mı, yer değişmesi gerekir mi, anten ayakları sağlam mı, paslanma var mı gibi sorunları önceden görüp sizlere resimli olarak iletiyoruz.

Anten Kablosu Arızası

Anten Kablosu Tamiri

Anten Kabloları Bakımı; Mevcutta bulunan, çanak antenlerden Multiswitch’e ve daireler giden anten kabloların genel durumu, deformasyon olup olmadığı, ek olup olmadığı, kopma veya kırılma olup olmadığı detaylı olarak analiz edilerek tarafınıza iletilir.

lnb arıza lnb arızalı lnb arıza 2 lnb arıza 3

Lnb Arızaları;

Yaptığımız kontroller LNB deformasyona uğramış mı, dış koruyucu (plastik malzeme) eskime, yırtılma, kırılma var mı, kablo konnektör bağlantıları düzgün ve sağlam mı.. Sürekli güneşe ve soğuğa maruz kalan LNB’ler en çok bozulan ekipmanların başında gelmektedir. LNB bağlantıları ne kadar iyi olursa yayın kalitesi de aynı oranda sorunsuz olmaktadır. Merkezi uydu sisteminde kullanılan LNB’ler kontrol edilerek detaylı bilgi aktarılır.

Multiswitch Arıza

Multiswitch Arızaları

Multiswitch Arızaları;

Multiswitch sistemlerde en çok görülen arızalar, santral bağlantıları düzgün olmaması, daire çıkışlarının bozulması, adaptör giriş yuvası arızaları.. Örneğin Türksat uydusu için multiswitch üzerinde 4 adet giriş bulunur. Bunlar Low H, High H, Low V, High V. Bu girişlerdeki kablo konnektörünün tam sıkılmaması durumunda bile yüzlerce kanalın göstermemesi oldukça fazla karşılaşılan arızalardan bir tanesidir. Yaptığımız işlem anten girişlerinin kontrolü, daire kablo bağlantıların kontrolleri, adaptör bağlantısı kontrolü. Tüm kontroller yapılarak detaylı bir rapor iletiyoruz.

Yukarıda belirttiğimiz merkezi uydu sistemi bakım işlemlerini ücretsiz olarak yaparak yönetici veya yetkiliye detaylı bir rapor iletiyoruz. 

Bu kadar hizmet nasıl oluyor da ÜCRETSİZ dediğinizi duyar gibiyim. Amacımız marka bilinirliğini arttırmak, müşteri kazanmaktır. Ve tabi para kazanmak. Belirttiğimiz gibi Apartman/Site yönetiminden bakım ve onarım için ücret talep etmiyoruz. Daire içerisinde oluşan arızalardan, müşteri hatalarından kaynaklı arızalar, yeni taşınmalar da uydu bağlantısı sorunları vs. gibi işlemlerden ücret almaktayız. Yine müşteri kaynaklı oluşan arıza tamiratı için daire sahibine 1 yıl servis garantisi vermekteyiz. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet vermekteyiz.

Yukarıda bahsedilen hizmetleri kullanabilmek için öncelikle site yönetimi ve Ataşehir Uydu arasında 1 yıllık sözleşme imzalanması ve şartlarının müşteri tarafından kabul ve onayı gerekmektedir.

Hizmet sözleşmesi kabul şekilleri;

a- Site/Apartman merkezi uydu sistemi bakım, onarım, ve tamir işlemleri Ataşehir Uydu ve Elektronik tarafından yapılacaktır. 1 yıl boyunca malzeme arızalanması kaynaklı değişimler dışında Site/Apartman yönetiminden servis, bakım ücreti talep edilmeyecektir. Malzeme değişimlerinde değiştirilen ürün güncel fiyat üzerinden nakit olarak tahsil edilir.

b- Site/Apartman merkezi uydu sistemine 1 yıl boyunca Ataşehir Uydu ve Elektronik dışında hiç bir firma veya kişi müdahale etmeyecektir. (Digiturk hariç)

c- Site/Apartan içerisindeki herhangi bir dairede uydu ile ilgili meydana gelecek bir arıza, televizyon yer değişimi, yeni taşınma gibi durumlarda Ataşehir Uydu ve Elektronik teknik destek verecektir.

d- Ataşehir Uydu ve Elektronik, merkezi uydu sistemi arızalarında aynı gün, daire içi arızalarda ise maksimum 24 saat içinde servis hizmeti vermeyi taahhüt eder.

Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Ataşehir Uydu ve Elektronik

Firma Sahibi : Şenol YILDIZ Kozyatağı Vergi Dairesi – 9640226612
Yetkili Kişi: Şenol YILDIZ
Tel : 0532 448 28 78
GSM / Whatsapp : 0532 448 28 78
Adres : Kayışdağı Mah. Uslu Cad. Ceylan Sok. No:35
Ataşehir/İSTANBUL
E-mail: info@atasehir.com
E-mail: atasehiruyduservisi@gmail.com
www.atasehiruydu.com
www.nextservisi.com

Tamamlanan İşlerden Örnekler

ilginizi çekebilir