Smatv Sistemi

Smatv Sistemi

Smatv Sistemi Nedir?

SMATV, “Satellite Master Antenna Television” Türkçe karşılığı ise “Profesyonel Uydu Anten Dağıtımı” denebilir. SMATV Sistemi, Birden çok uydu sinyalini tek bir kablo üzerinden uzak mesafelere ve yüzlerce farklı televizyona dağıtım tekniğini ifade eder.

Smatv Sistemi Nasıl Kurulur?

SMATV sisteminde, kanalla güçlendirilmiş karasal sinyaller ve Amplifikatörler uydu sinyalleri ile birleştirilirler. Sonrada Multiswitch sistemi ile dağıtılırlar. Sinyal kalitesinde bir kayıp söz konusu olmadan tesis edilen bu sistemler, son derece cazip birer alternatiftir. Dolayısıyla büyük oteller, toplu konutlar, hastaneler gibi televizyon kullanımının yoğun ve fazla olduğu yerlerde en çok tercih edilen sistemler olduklarını da söylemek mümkün. Birer temel sistem olarak adlandırılan SMATV sistemlerinde, sorunsuz bir hizmet almak, keyifli bir seyre sahip olmak son derece kolay. Ancak bu tür tesisatları işinin uzmanına bırakmak gerek. Üstelik SMATV kanal arama gibi işlemler oldukça basittir.. Ekonomiye önem veren toplu televizyon kullanım alanlarının seçimi bu tür sistemlerden yana olmaktadır ve bu sayede uygun fiyatlara yüksek kalite elde edilmekte, iyi bir seyir keyfi söz konusu olmaktadır. Kısacası SMATV nedir dersek, hem çokça avantajı olan hem de bunlara bağlı olarak popüler olan bir sistemden söz ettiğimizi söyleyebiliriz. Dolayısıyla bu tür ihtiyaçlarınızı kesinlikle bir profesyonel ile görüşmelisiniz ve ona göre sistem tesis etmelisiniz. Böylece kusursuz bir kurulum mümkün olmakta, hem ekonomik hem de avantajlı bir sistem tesis edilmektedir.

Merkezi uydu sistemi ile alınan uydu yayınlarını, çoklu tv kullanılan alanlarda ve uzak mesafelere sorunsuz ulaştırmak için kullanılan sistemdir diyebiliriz. Toplu oturum konutlarında sadece merkezi çanak anten ve multiswitch sistemi ile uydu yayınını dağıtmak mümkün olmayabilir. Örneğin 45 blok ve 2.000 dairelik bir toplu konutta multiswitch sistemini sorunsuz kullanabilmek için her blok çatısına çanak antenler ve yine her blok için dağıtım santralleri kurulması gerekir. Bu durumda her blok çatısında çanak anten olacağı için görüntü kirliliği olacaktır. Aynı zamanda her televizyonda dahili yada harici uydu alıcısı olmak zorundadır.

Smatv dağıtım sistemi, günümüz teknolojisinde fiber optik sistemler ile mesafe ve abone sayısı önemsiz hale gelmiştir. Toplu konut, hastane, otel ve okullarda, çoklu tv izlenen alanlarda smatv merkezi sistem kullanımı uygundur.

Smatv konusunda uzman kadromuz ve müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışımız ile, Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine hizmet vermekteyiz.

Toplu konut, otel, hastane , okul gibi çoklu tv izlenen alanlara uzman ekibimiz ile Smatv kurulum ve teknik servis taleplerinizi gerçekleştiriyoruz.


www.atasehiruydu.com