İnternet Modem Kurulumu, Kablo Çekimi, Sinyal Güçlendirmesi

İnternet Modem Kurulumu

Yeni internet aboneliği yaptınız, yeni modem aldınız, modeminizi sıfırladınız ( reset atmak, fabrika ayarına almak ) ve kurulumunu yapamıyorsunuz.. Öncelikle sağlayıcının size mesaj yada mail yolu ile ilettiği kullanıcı adı ve şifreyi modem ara yüzüne girerek kaydetmeniz gerekir. Bunu yapabilmek için biraz araştırma yapmak ve biraz teknolojiden anlamak gerekir. Modem kurulumunu gerçekleştiremediğiniz durumlarda bize ulaşabilir ve servis talebinde bulunabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz sorunu çözmek için en kısa zamanda adresiniz de olacaktır.

internet modem kurulumu

Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 0532 448 28 78 – 0532 448 28 78

Ev interneti kullanımlarında en büyük sorunlardan birisi de arka odalarda modem sinyalinin düşük olması yada hiç çekmemesi.. Bu gibi sorunlarda kablolu yada kablosuz olarak sinyal güçlendirmesi yapılarak sorunsuz internet erişimi sağlayabilirsiniz. Kablolu yada kablosuz internet güçlendirmesi için bizi arayabilirsiniz. 0532 448 28 78 – 0532 448 28 78

İnternet Kablo Çekimi ve Kablolu İnternet Sinyali Güçlendirmesi

Kablo çekilerek ve Router kullanılarak yapılan internet sinyal güçlendirmesi en sorunsuz çalışan sistemdir diyebiliriz. Modem çıkışından alınan Cat6 veya Cat5 kablo, ev/işyeri içinde uygun nokta yada noktalara yerleştirilerek sinyalin Router vasıtasıyla güçlendirilerek dağıtılması farklı noktalarda sorunsuz olarak internete bağlanmanızı sağlayacaktır. Router’ı bir nevi ikinci modem olarak düşünebilirsiniz.

Kablolu İnternet Sinyali Güçlendirmesi Avantajı

  • Akış hızı yüksek
  • Dış etkenlerden etkilenmez
  • Modemden alınan internet hızını aynı orantıda Router’a aktarır

Kablolu İnternet Sinyali Güçlendirmesi Dezavantajı

  • Kablo kirliliği
  • Düzgün yapılmayan bağlantı arızaları

Wifi Kablosuz İnternet Sinyali Güçlendirmesi

Kablosuz olarak internet sinyalini güçlendirmek mümkündür. Modem den alınan kablosuz internet sinyali Access Point kullanılarak tekrar yükseltilebilir. Kablo çekilmesi mümkün olmayan yerlerde kullanılması tavsiye edilir.

Kablosuz İnternet Sinyali Güçlendirmesi Avantajı

  • Kablo kirliliği olmaması
  • Kurulumu dakikalar içinde gerçekleşir

Kablosuz İnternet Sinyali Güçlendirmesi Dezavantajı

  • Havada bulunan farklı sinyallerden etkilenebilir
  • İnternet hızı kablolu kadar hızlı olmayacaktır

Yeni teknolojilerden bir tanesi de “Powerline” elektrik hattı üzerinden interneti farklı bir noktaya taşımak. Ev/İş yeri içinde hiç bir tadilata gerek kalmadan mevcut elektrik prizler kullanılarak interneti 300 metreye kadar 200 Mbps hızında farklı bir noktaya taşıyabiliyoruz.

Sinyal güçlendirmesi servis hizmeti için 0532 448 28 78 – 0532 448 28 78 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İnternet Kablo Çekimi

Yeni internet başvurusu yaptınız ve sağlayıcı firma internetinizi bina girişinde ki telefon kutusuna kadar getirdi.. İnternet sağlayıcı firmalar genel de bu şekilde çalışmaktadır. Kabloyu bina girişine telefon kutusuna kadar getirerek sonlandırmaktadır. Bu durumda daire kablonuzun bulunarak, (yok ise yeni kablo çekilerek)  sağlayıcının getirmiş olduğu kabloyu birleştirerek internet sinyalini ev içine taşımak gerekir. Firmamız, profesyonel ekipmanlar ile kablo bulma ve sıfırdan kablo çekme işlemi gerçekleştirmektedir.

Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 0532 448 28 78 – 0532 448 28 78

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir